MUX-3 we Wrocławiu już działa!

Kolejny obszar dołączył do strefy w której można odbierać trzeci multipleks darmowej telewizji naziemnej. Od dziś mux-3 można odbierać w okolicach Wrocławia. Sygnał nadawany jest z nadajnika Żórawina na kanale 33.

Zgodnie z zapowiedziami na mux-3 znajdziemy sześć kanałów Telewizji Polskiej. Małą niespodzianką jest to, że drugim kanałem regionalnym (obok TVP Wrocław) jest TVP Opole, a nie jak wcześniej zapowiadano sygnał ośrodka TVP Gorzów Wielkopolski.

Uruchomienie trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej dało mieszkańcom Wrocławia dostęp do kolejnych kanałów, które można odbierać za pomocą zwyczajnej anteny dachowej. Łącznie z czeskimi multipleksami i polskim mux-2 nadawanym z g. Ślęża na dzień dzisiejszy mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą odbierać nawet do 24 kanałów w cyfrowej jakości obrazu.

O tym jak uruchomić darmową cyfrową telewizję naziemną przeczytacie w artykule DVB-T dla początkujących.

Kolejnym etapem wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej dla Wrocławia i okolic będzie uruchomienie mux-1 z nadajnika na górze Ślęża. Włączenie tej emisji zaplanowane jest na 31 maja 2012.

5 komentarzy do “MUX-3 we Wrocławiu już działa!”

  1. U mnie (balkon od strony wschodniej na 7. piętrze w okolicach sklepu Carrefour we Wrocławiu) odbieram MUX-3 z Żurawiny bez problemu na zwykłej antenie pokojowej DEXTA ze wzmacniaczem, wystawionej na balkon i nakierowanej pomiędzy Żurawinę i Kłodzko. Na tej samej antenie łapię też oba MUX-y z Jesenika (Pradziad) oraz polski MUX-2 (chyba z Kłodzka, bo stamtąd odbieram programy analogowe TVP1-3 oraz Polsat). Programy nadawane ze Ślęży przesłania mi mój własny blok.

  2. Autor w/w artykułu jest niedoinformowany. MUX 3 nadawany jest z Żórawiny z nadajnika o mocy 0,2kW i może go oglądać niewielu odbiorców. Sumując – we Wrocławiu nie ma MUX3. Jest pod Wrocławiem.

    1. Autor jak najbardziej jest doinformowany! Południowa część Wrocławia odbiera mux-3 z Żórawiny, choć sygnał faktycznie nie jest zbyt silny.

  3. przydało by się jakieś radia, a tv to komediowe, o zwierzętach, naukowe, ogólnie to z każdej kategorii po 2 kanały…, zaczną spadać cenny w platformach satelitarnych spadać cenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *