Koniec darmowego serwisu Polsat Go. Jak teraz będzie można oglądać powtórki z Polsatu?

To już pewne, 31 sierpnia 2023 r. Grupa Polsat wyłączy bezpłatny serwis VOD Polsat Go. Do tej pory można było w nim za darmo oglądać powtórki programów i seriali z Polsatu i innych anten grupy. Jak po wyłączeniu Polsat Go będzie można oglądać powtórki?

Polsat miał do tej pory dwie aplikacje ze swoimi produkcjami:

  • Polsat GO – bezpłatną z reklamami
  • Polsat Box GO – płatną z różnymi pakietami

Od września wyłączona zostanie darmowa aplikacja Polsat GO. Jej użytkownicy obecnie trzymują na e-mail informację o zmianie oferty oraz zachętę do bezpłatnego przetestowania nowego pakietu START, który będzie dostępny od września w aplikacji Polsat Box GO.

Niestety zmiana oznacza, że nie będziemy mogli już za darmo oglądać powtórek produkcji Polsatu na żądanie. Teraz za taką przyjemność trzeba będzie zapłacić. Na szczęście pakiet START, który obejmie mniej więcej te same treści, co dotychczas były w aplikacji Polsat GO nie będzie specjalnie drogi – jego cena to 30 zł na rok. Co ważne na materiałach informacyjnych możemy przeczytać, że taka cena to cena promocyjna obowiązująca na razie tylko do końca września!

W przypadku wykupienia pakietu Polsat Box GO Start nie będziemy mieli jednak dostępu do tematycznych kanałów grupy Polsat na żywo (dostępne będą tylko podstawowy Polsat i TV4). Kupując ten tani pakiet nadal musimy też liczyć się z tym, że materiały będą przerywane reklamami.

Chcemy skupić się na produkcji kontentu. Zdecydowaliśmy się wyłączyć Polsat Go, a nasze treści będą oferowane m.in. w nowym pakiecie Polsat Box Go Start w modelu subskrypcyjno-reklamowym – niska, promocyjna opłata 30 zł za cały rok i niewielka liczba reklam. Jest to zgodne z aktualnym trendem na rynku streamingu

– tłumaczy zmianę oferty Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Faktycznie konieczność płacenia nawet za oglądanie powtórek z otwartych kanałów staje się powoli trendem. W podobnym modelu działa już od dawna TVN i jego aplikacja Player.pl. Chcąc oglądać seriale i programy TVN, TVN7, TTV i innych kanałów grupy w tym serwisie musimy zapłacić 10 zł miesięcznie (w pakiecie z reklamami) lub 20 zł jeżeli nie chcemy, żeby emisja była przerywana reklamami, a materiał wył wyświetlany w wysokiej jakości 4K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *