Hitowy serial „Pati” wreszcie w TVN! O czym jest „Pati”? Kim jest Patrycja Cichy z serialu?

Z początkiem września na antenie TVN rozpocznie się emisja serialu „Pati”. To opowieść o mieszkance nadmorskiego miasteczka i jej perypetiach życiowych. Patrycja Cichy to bohaterka, którą pokochały tysiące Polek. Sprawdź, kim jest bohaterka serialu „Pati”, a także kto był inspiracją dla nowego serialu TVN?

Serial „Pati” zadebiutuje w telewizji TVN 4 września o 21:35. Pierwszy sezon składa się z 6 odcinków, które będą emitowane na głównej antenie TVN-u w poniedziałki. Choć serial debiutuje w telewizji tradycyjnej, wielu osobom jest już dobrze znany. Produkcja swoją premierę miała wiosną 2023 roku i była od tego czasu dostępna na płatnej platformie Player.pl.

Kim jest Patrycja Cichy? Czy „Pati” z serialu to prawdziwa postać?

Główną bohaterką serialu „Pati” jest Partycja Cichy – mieszkanka nadmorskiej miejscowości, dziewczyna z patologicznej rodziny, która musi opiekować się nie tylko własnym rodzeństwem, ale też i matką, która po młodzieńczych sukcesach stacza się przez alkohol i narkotyki. Serialowa Pati to dziewczyna niezwykle ambitna, która dzielnie stawia czoła trudnościom życia, których na jej drodze jest bardzo wiele. Nie wszystko się jej udaje, jednak zawsze stara się robić kroki do przodu.

Patrycja Cichy czyli „Pati” to postać fikcyjna, którą widzowie poznali w serialu „Skazana” / fot. TVN

Patrycja Cichy czyli Pati to postać fikcyjna, choć jest szansa, że nazwisko to słyszeliście już wcześniej. Serial poświęcony Pati został nagrany na fali popularności innej produkcji TVN i Playera a mianowicie „Skazanej” z Agatą Kuleszą w roli głównej. Gdy główna bohaterka tej produkcji trafiła do więzienia w celi czekała na nią… Patrycja Cichy.

Aleksandra Adamska, aktorka, która stworzyła kreację Pati ze „Skazanej” zdobyła serca widzów swoją niesamowitą grą aktorską. Postać Pati okazała się na tyle wyrazista, że zapadła decyzja o wyprodukowaniu oddzielnego serialu opowiadającego historię tej drugoplanowej bohaterki „Skazanej”.

O czym jest serial „Pati” na TVN?

Serial „Pati” to tzw. prequel „Skazanej” czyli serial opowiadający historię wcześniejszą niż ta zaprezentowana w głównym serialu. „Pati” opowiada historię Patrycji Cichy z czasów, zanim trafiła do więzienia. Widzowie mogą dowiedzieć się jak wyglądało życie więźniarki oraz poznać szczegóły sprawy za którą została skazana i odbywa wyrok w więzieniu.

Gdzie kręcony był serial „Pati”?

W serialu „Pati” na TVN obejrzeć będzie mnóstwo doskonałych zdjęć przedstawiających polski Bałtyk. Zdjęcia do serialu realizowane były m.in. w Pucku. Osoby, które odwiedził to miasto z pewnością rozpoznają na ekranach charakterystyczne molo oraz plażę nad zatoką pucką.

Zdjęcia do serialu „Pati” był realizowane m.in. w Pucku (woj. pomorskie) / fot. TVN

W obsadzie serialu oprócz Aleksandry Adamskiej pojawią się też między innymi:

 • Konrad Eleryk (Krystian),
 • Agnieszka Przepiórska (Julita, matka Pati),
 • Natalia Wolska (Natalka, siostra Pati),
 • Fryderyk Surowiec (Natanek, brat Pati),
 • Ewa Gawryluk (Maria Sobotko),
 • Marek Richter (Tomasz Sobotko),
 • Magdalena Walach (Agata Rulewska),
 • Tomasz Drabek (Marek Rulewski),
 • Filip Gołąb („Sony”),
 • Grażyna Bułka (Wiesia),
 • Ina Sobala (Majka),
 • Marcin Sitek (Jacek),
 • Ewa Telega (Mistrzyni),
 • Tomasz Schimscheiner (Wiktor Walicki).

Zdjęcia w tekście: fot. Materiały Prasowe TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *