Debata TVP 2020. Ile osób oglądało debatę w TVP?

Kiedy nowa Debata Prezydencka 2020? TVP podała datę i godzinę debaty w czerwcu 2020

Wiemy już, kiedy odbędzie się kolejna Debata Prezydencka w TVP. Telewizja Polska podała już termin debaty, na którą zostaną zaproszeni wszyscy kandydaci na Prezydenta RP. Kolejna debata musi odbyć się w czerwcu, mimo że poprzednia miała już miejsce przed wyborami 10 maja. Jest już data i godzina debaty w TVP!

Tak, jak już niedawno pisałem Telewizja Polska jest zobowiązana do zorganizowania kolejnej debaty przed wyborami prezydenckimi zaplanowanymi na 28 czerwca 2020 r. Nie ma nic do rzeczy, że jednak taka audycja została już zrealizowana w maju.

Debata TVP 2020
fot. Centrum Informacyjne TVP

Obowiązek organizacji debaty przez TVP wynika bezpośrednio z prawa. Telewizja Polska musi zorganizować debatę prezydencką na co najwyżej 14 dni przed wyborami.

Kiedy kolejna Debata Prezydencka 2020 w TVP?

TVP podała już termin, w którym odbędzie się Debata Prezydencka przed zaplanowanymi na 28 czerwca wyborami prezydenckimi.

Debata w TVP1 oraz TVP Info (oba kanały dostępne na MUX-3) odbędzie się 17 czerwca 2020 r. o godz. 21:00. Ma ona potrwa 70 minut i wezmą w niej udział wszyscy zarejestrowani kandydaci. Z automatu będzie to 9-tka kandydatów zarejestrowanych w poprzednich wyborach:

  1. Robert Biedroń (Lewica),
  2. Krzysztof Bosak (Konfederacja),
  3. Andrzej Duda (aktualny prezydent z poparciem PiS),
  4. Szymon Hołownia,
  5. Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej),
  6. Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL – Koalicja Polska),
  7. Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa),
  8. Paweł Tanajno,
  9. Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy),

a także ewentualni nowi kandydaci, którzy zdążą uzbierać podpisy. Najpoważniejszym kandydatem jest tu z pewnością Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej.

TVP zapewnia też, że nowa Debata Prezydencka 2020 zostanie zorganizowana z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Według danych TVP debatę, która została wyemitowana 6 maja 2020 roku oglądało między 4,2 do nawet 5,9 mln widzów. Debaty przedwyborcze zawsze przyciągają przed ekrany telewizorów miliony osób i są jedną z lepszych okazji do poznania kandydatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *