ATM Rozrywka – kanał powstanie…albo i nie

Nowe kanały komercyjne dla których zarezerwowane są miejsca w pierwszym multipleksie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej otrzymały przedwczoraj od UKE decyzję „rezerwacyjną” na współużytkowanie częstotliwości. W eterze jest już sygnał Polo TV i ESKA TV, kanał TTV ma ruszyć 2 stycznia. Największą niewiadomą jest stacja ATM Rozrywka, która nie zapowiedziała jeszcze daty startu emisji, a na branżowych portalach i forach pojawiają się co raz częściej plotki o porzuceniu projektu przez grupę ATM.

ATM Rozrywka ma być kanałem filmowo-rozrywkowym realizowanym przez podwrocławską firmę ATM Grupa słynącą z produkcji telewizyjnych dla Polsatu, TV4 oraz Telewizji Polskiej. ATM ma na swoim koncie m.in. takie produkcje jak: teleturnieje „Gdzie jest kłamczuch”, „Awantura o kasę”, „Rosyjska ruletka”, „Gra w ciemno”; reality show: „Dwa Światy”, „Bar”, „Big Brother”; seriale: „Świat według Kiepskich”, „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Pierwsza Miłość”, „Fala Zbrodni” czy „Tancerze”.

Producent stanął także do konkursu na częstotliwość dla kanału telewizyjnego w mux-1. Projekt o nazwie ATM Rozrywka został pozytywnie rozpatrzony wraz z trzema innymi nowymi stacjami. Wspomniane albo już nadają, albo zaczną nadawać w ciągu kilku dni (TTV). Niestety wciąż niewiele wiadomo o kanale rozrywkowym od ATM Grupa.

W internecie pojawiły się już plotki o tym, że kanał ATM Rozrywka może nie wystartować wcale. Domniemanym powodem takiej decyzji miałby być sprawy finansowe. Bezpłatna naziemna telewizja cyfrowa nie jest w Polsce jeszcze zbyt popularna, a uruchomienie kanału w multipleksie wiąże się z dużymi kosztami i może okazać się nierentowne.

Informacjom tym zaprzeczają ludzie związani z ATM-em twierdząc, że kanał zostanie otwarty. Niestety nie zdradzają kiedy…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *