Alert RCB - telewizja naziemna

Alert RCB: Zmiana standardu TV w województwie dolnośląskim i lubuskim

Mieszkańcy województw dolnośląskiego i lubuskiego otrzymują Alert RCB dotyczący zmiany standardu nadawania TV naziemnej. O co chodzi z Alertem RCB w sprawie telewizji? 

Mieszkańcy południowo-zachodniej Polski m.in. Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha i Zielonej Góry w weekend dostali SMS o treści: 

28 marca w woj. Dolnośląskim nastąpi zmiana standardu nadawania TV naziemnej. Sprawdź czy Twój telewizor działa w nowym systemie. Informacje: gov.pl/cyfrowaTV. 

To wiadomość rozsyłana do Polaków przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ma ona związek ze startem planowanego od dawna tzw. refarmingu czyli zmiany częstotliwości kanałów telewizyjnych i przejścia na nowy system nadawania. 

Zmiana systemu nadawania telewizji z DVB-T pierwszej generacji na DVB-T2 jest rozłożona na cztery etapy. Pierwszy z nich obejmuje województwo dolnośląskie i część województwa lubuskiego. Zmiany wchodzą w życie już w poniedziałek, 28 marca. Osoby, które nie mają przystosowanej instalacji do odbioru naziemnej TV w nowym systemie, tego dnia stracą dostęp do części kanałów telewizyjnych. 

Dokładne informacje na temat zmiany standardu nadawania TV naziemnej na Dolnym Śląsku i w lubuskim można znaleźć tutaj. Z kolei informacje i najczęściej zadawane pytania na temat zmiany standardu i konieczności podjęcia związanych z tym działań (m.in. zakupu dekodera, wymiany telewizora) można znaleźć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *