TVN HD z nadajnika naziemnego … na razie tylko w Warszawie

Mieszkańcy Warszawy „łapiący” sygnał telewizyjny z nadajnika na Pałacu Kultury i Nauki od 4 listopada będą mogli cieszyć się bezpłatnym dostępem do kanału TVN HD. Jedna z najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Polsce w wysokiej jakości dostępna będzie na kanale 53.

TVN HD na multipleksie testowym zastąpi TVN HD+1 czyli kanał powtarzający programy TVN-u z godzinnym opóźnieniem. Kanał TVN HD+1 w początkowej wersji miał zostać całkowicie zlikwidowany. W ostatnim czasie pojawiła się jednak informacja, że na razie emisja ów kanału będzie prowadzona (na razie nie wiadomo jeszcze do kiedy).

Kanał TVN HD na razie z nadajników naziemnych dostępny będzie jedynie w części Warszawy. Z tego samego nadajnika (RTCN Warszawa/PKiN) można odbierać także testową emisję Polsat HD.

Poza nadajnikami naziemnymi TVN HD można odbierać we wszystkich trzech polskich platformach satelitarnych oraz dobrych sieciach telewizji kablowej i IPTV). Pierwszymi oficjalnie zapowiedzianymi kanałami HD, które oficjalnie rozpoczną nadawanie w czerwcu 2012 będą kanały TVP1 HD i TVP2 HD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *