TVP nie pokaże el. MŚ 2014

Kibice piłkarscy mają prawo być zawiedzeni! Telewizja Polska wydała dziś komunikat w którym poinformowała o braku porozumienia z firmą Sport Five posiadającą prawa do telewizyjne do transmisji meczów polskiej reprezentacji. Sytuacja ta oznacza, że prawdopodobnie w polskiej telewizji nie zobaczymy spotkań eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Świata 2014!

W oświadczeniu opublikowanym przez Centrum Informacji TVP czytamy:

Telewizja Polska informuje, że mimo długotrwałych negocjacji nie udało się osiągnąć porozumienia z firmą Sport Five w sprawie nabycia praw telewizyjnych do pakietu meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 2012 – 2014.

Telewizja Polska nie była w stanie sprostać wygórowanym finansowym oczekiwaniom kontrahenta.

Aktualne możliwości ekonomiczne TVP S.A. wynikają przede wszystkim z malejących wpływów reklamowych, kryzysowej sytuacji na rynku finansowym oraz zmniejszających się wpływów abonamentowych.

Telewizja Polska podtrzymuje gotowość nabycia praw telewizyjnych do meczów reprezentacji Polski jednak wysokość świadczeń finansowych nie może być oderwana od ekonomicznych podstaw i obecnych możliwości.

Na razie nie wiadomo czy jakiś inny nadawca w ogóle będzie zainteresowany rozmowami na temat transmisji meczów reprezentacji. W prasie spekuluje się, że w obecnej sytuacji jedną z możliwości może być transmisja w systemie PPV (dodatkowa jednorazowa opłata za mecz).

W wypowiedziach internautów dominują dwie opinie:

  • TVP dobrze zrobiła odmawiając firmie Sport Five zakupu transmisji w cenach nieadekwatnych do jakości widowiska!
  • TVP nie spełnia misji publicznej, jaką jest pokazywanie ważnych wydarzeń sportowych z udziałem reprezentacji Polski!

Pozostaje czekać na rozwój sytuacji i mieć nadzieję, że dwie strony reprezentujące różne interesy dogadają się i dojdą do konsensusu, który zadowoli kibiców polskiej piłki.

Ciekawi mnie jak Wy zapatrujecie się na tą sytuację?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *