Tenis stołowy w telewizji

Tenis stołowy w telewizji. TVP Sport pokaże turniej z Warszawy

Już w najbliższą niedzielę, 31 maja na kanale TVP Sport będzie można zobaczyć czołowych polskich zawodników tenisa stołowego. Sportowy kanał TVP będzie transmitować LOTTO Superliga Cup, który zostanie rozegrany w siedzibie Telewizji Polskiej.

Kanał TVP Sport dostępny jest od niedawna w całej Polsce w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Oznacza to, że zmagania tenisistów stołowych będzie można obejrzeć w telewizji za darmo.

Zaplanowany na 31 maja 2020 r. turniej LOTTO Superliga Cup będzie transmitowany w TVP Sport już od godziny 14:45. W zawodach zobaczymy m.in. takich zawodników jak Wang Zeng Yi, Marek Badowski czy Natalia Bajor.

Na ekranach telewizorów zobaczymy nie tylko czołowych tenisistów stołowych występujących w LOTTO Superlidze, ale też uzdolnioną młodzież czy finalistki Indywidualnych Mistrz Polski w grze pojedynczej. Specjalną atrakcją będzie też pojedynek pokazowy: Lucjan Błaszczyk vd. Norbert Stolnicki.

Turniej ma charakter promocyjny. Chcemy pokazać tenis stołowy szerszej publiczności. LOTTO Superliga Cup to wyjątkowy projekt, którego organizatorami są Polski Związek Tenisa Stołowego i Polska Superliga Tenisa Stołowego

– powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Niedzielny turniej będzie przebiegał według zasad, które na co dzień stosowane są w międzynarodowych zawodach T2 Diamond. W turnieju pojedynki będą rozgrywane na czas, a każdy mecz będzie trwał 12 minut (w co wliczona jest minutowa rozgrzewka przed meczem oraz minutowa przerwa w połowie spotkania). Czas podczas spotkań będzie odliczany przez zegar widoczny dla zawodników, sędziego oraz widzów przed telewizorami. Spotkania będą toczyć się dokładnie do końca ustalonego czasu. Wygrywa zawodnik, który po zakończeniu ostatniej akcji będzie miał na koncie więcej punktów.

Transmitowany w dostępnym powszechnie kanale telewizyjnym to doskonała okazja na poznanie tego wciąż niezbyt popularnego w naszym kraju sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *