Telewizja ukraińska na żywo. Kanały informacyjne z Ukrainy dostępne w Polsce [LIVE]

Na Ukrainie trwa regularna wojna. Z uwagi na tragiczne wydarzenia za naszą wschodnią granicą wiele osób szuka informacji z Ukrainy. Wiele ukraińskich telewizji nadaje swój program poświęcony wojnie z Rosją na żywo. Poniżej znajdziesz listę kanałów informacyjnych z Ukrainy, które można oglądać za darmo w Polsce.

Sytuacja na Ukrainie jest niezwykle ciężka. W Internecie nie brakuje zdjęć i filmów, na których widać jak rosyjskie pociski spadają na ukraińskie miasta i wsie. Wiele osób szuka dostępu do informacji bezpośrednio z Ukrainy. Telewizje informacyjne z tego miasta można oglądać za darmo w Internecie.

UA:Перший – ukraińska publiczna telewizja na żywo

W sieci można oglądać ukraiński kanał UA:Перший czyli pierwszy kanał telewizji publicznej. Znaczna część ramówki poświęcona jest wojnie.

Телеканал Прямий – telewizja ukraińska; jak oglądać?

Za darmo dostępny jest też komercyjny kanał Телеканал Прямий (Priamyj) – ukraińska prywatna stacja nadająca od 1992 roku. Jej właścicielem jest Free Media Holding.

Телеканал Рада – wiadomości live z Ukrainy

Wiadomości z Ukrainy znajdziemy też na kanale Телеканал Рада (Telewizja RADA). To oficjalny kanał ukraińskiego parlamentu.

Espreso.TV – telewizja z Ukrainy

Wojnę na Ukrainie relacjonuje też Espreso.TV. To kanał, którego właścicielką jest Łarysa Kniażyćka, żona ukraińkisego polityka. Stacja zasłynęła m.in. transmisją na żywo relacji z Euromajdanu. Z materiałów nadającej z Kijowa stacji korzystały w przeszłości m.in. CNN, The Washington Post, Reuters, a także TVP i TVN.

Україна 24 – na żywo za darmo

Bieżące informacje z Ukrainy pokazuje na żywo za darmo kanał Україна 24 (Ukraina 24). To prywatna stacja należąca do koncernu Media Group Ukraine.

1+1 – ukraińska telewizja

Na kanale TCH na Youtube na żywo można oglądać stację 1+1. To prywatna ukraińska telewizja docierająca do 95% domów na Ukrainie.

Телеканал ICTV – internetowa telewizja z Ukrainy

Darmowa jest też telewizja Телеканал ICTV. To dostępna na Ukrainie drogą kablową i satelitarną telewizja należąca do StarLightMedia. Kanał można też za darmo oglądać w Internecie.

https://www.youtube.com/watch?v=gph8CqA8PhY

Ukraińskie kanały w polskim VOD

Transmisje dwóch ukraińskich kanałów dostępne są też na platformach VOD polskich nadawców. W aplikacji TVP GO można oglądać pierwszy kanał telewizji ukraińskie, zaś Player.pl pokazuje kanał Ukraina 24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *