Telewizja Republika – wiosną powstanie „republikański” całodobowy kanał publicystyczno-informacyjny

Wiosną przyszłego roku ma wystartować Telewizja Republika – całodobowy kanał informacyjny tworzony przez dziennikarzy związanych z poglądami prawicowymi. Redaktorem naczelnym nowej stacji ma być były prezes TVP, Bronisław Wildstein.

Nazwa nowego kanału ma odnosić się do poglądów republikańskich, stacja w założeniach ma być alternatywą do – jak twierdzi Wildstein – „jednorodnego przekazu medialnego”, który zdominował polskie media. Wśród twórców Telewizji Republika znaleźli się także: Tomasz Sakiewicz, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz, Piotr Lisiewicz, Cezary Gmyz, Joanna Lichocka, Anita Gargas,  Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki, Katarzyna Gójska-Hejke.

Bronisław Wildstein / fot. Andrzej Barabasz

Bronisław Wildstein – redaktor naczelny Telewizji Republika.
Autor zdjęcia: Andrzej Barabasz (licencja GPL&CC)

Telewizja Republika należąca do spółki Telewizja Niezależna S.A. kierowanej przez Piotra Barełkowskiego ma być dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych oraz za pośrednictwem internetu. Dostęp do nowej stacji będzie jednak dodatkowo płatny, mówi się o abonamencie nie przekraczającym 10 zł. Twórcy projektu spodziewają się zdobycia 600 do 800 tys. abonentów.

Czy Telewizja Republika może odnieść sukces?

To z pewnością będzie zależało od jakości audycji nadawanych przez kanał. Myślę, że stacja ma szansę odnieść sukces gdy zgodnie z nazwą założyciela będzie telewizją niezależną od żadnej siły politycznej, pokaże wydarzenia takimi jakim są naprawdę, dopuści do głosu osoby o różnych poglądach by widz mógł wysłuchać różnych opinii związanych z daną sprawą.

Czy pomysł z dodatkową opłatą wypali? Ciężko ocenić, niby 2 do 10 zł w skali miesiąca nie jest dużym wydatkiem, ale Polacy nie lubią „dokładać do interesu” co pokazały liczne protesty związane z emisją meczu w systemie PPV.

Czas pokaże, a jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *