Sprzęt elektroniczny, który warto zabrać na wakacje

Wakacje to czas odpoczynku, także od telewizji. Wyjeżdżając poza miasto, jednak nie zawsze musimy całkowicie wyrzekać się elektroniki. Są gadżety elektroniczne, które warto zabrać ze sobą na wakacje.

Pierwszą i podstawową rzeczą, o której warto pomyśleć, wybierając się na wakacje własnym transportem to nawigacja do samochodu. Nawigacja GPS to koszt kilkuset złotych, który szybko zwróci się w trakcie podróży. Nawigacja umożliwia nie tylko znalezienie trasy, ale też pomaga omijać korki czy remontowane fragmenty dróg, co przekłada się na szybsze pokonanie trasy i więcej czasu na wakacyjny odpoczynek.

Elektroniki, którą możemy wykorzystać podczas wypoczynku jest jednak znacznie więcej. W dzisiejszych czasach telewizor w pokoju hotelowym stał się już niemal standardem, jednak coraz więcej osób rezygnuje z tzw. telewizji linearnej na rzecz serwisów streamingowych typu Netflix. Aby zabrać ze sobą Netflixa na wakacje warto zabrać tablet lub laptop, na których oglądanie ulubionych filmów i seriali będzie znacznie bardziej wygodne i przyjemniejsze od oglądania filmów na małym ekranie telefonu komórkowego. Zbiór filmów i seriali na wakacjach szczególnie jest przydatny w trakcie złej pogody albo po ciężkim dniu zwiedzania, kiedy wieczorem marzymy już tylko o prysznicu lub kąpieli i błogim lenistwie.

Wakacje to też wakacyjne rytmy i muzyka. Jeżeli wybieramy się na wakacje większą ekipą, wówczas warto rozważyć zakup głośnika przenośnego. Tu gama urządzeń jest ogromna. Od małych głośniczków bluetooth, które możemy ustawić w domku letniskowym, pokoju czy nawet namiocie i słuchać na nim swojej ulubionej muzyki ze Spotify lub innego serwisu streamingowego.

Dla większych grup znajomych znacznie lepiej sprawdzą się większe głośniki, o większej mocy, dzięki czemu z naszego pola namiotowego będziemy mogli zrobić prawdziwą dyskotekę. W takim przypadku jednak upewnijmy się, że głośna muzyka i jej rytmy będą podobały się także współwczasowiczom na ośrodku lub osobom mieszkającym w okolicy. Zbyt głośna muzyka w trakcie ciszy nocnej może zakończyć się nieprzyjemnym spotkaniem z policją i mandatem.

Niezbyt dobrym pomysłem wydaje się zabieranie głośnika bezprzewodowego na nadmorską plażę pełną ludzi. Oczywiście w słuchaniu muzyki nad morzem nie ma nic złego i jest to bardzo przyjemne. Jednak trzeba koniecznie brać wówczas pod uwagę to, że inni ludzie na plażę przyszli odpocząć, a nie słuchać serwowanej przez nas muzyki. W tym przypadku dużo lepiej sprawdzą się słuchawki czy to bezprzewodowe, czy takie zwyczajne na kablu.

Wakacje to też czas niezapomnianych chwil, które chcielibyśmy udokumentować. W dzisiejszych czasach wydaje się to szalenie łatwe, bo aparaty i kamery już prawie każdy ma w telefonie komórkowym. Wybierając się na wakacje, czasami warto jednak zainwestować w nieco bardziej zaawansowany sprzęt fotograficzny. Na razie ze zdjęciami nocnymi radzą sobie jedynie droższe i nowsze telefony komórkowe, dlatego jeżeli zamierzamy dokumentować takie chwile, warto sięgnąć po klasyczny aparat fotograficzny, który zapewne poradzi sobie w tych warunkach dużo lepiej.

Ciekawym rozwiązaniem jest będą też kamery sportowe. Wbrew pozorom i nazwie tego typu sprzęt nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla zawodowych sportowców. Kamery sportowe zostały wymyślone przede wszystkim po to, by filmować wydarzenia w trudnych warunkach: szybkim ruchu, wodzie itp. Ale sprawdzają się też wyśmienicie do przygotowywania filmów z wakacji, na których sportu nie uprawiamy. Kamera sportowa ma tę przewagę nad aparatem fotograficznym czy smartfonem, że możemy umieścić ją w specjalnej wodoszczelnej (i pyłoszczelnej) obudowie. Dzięki temu rozwiązaniu sprzęt bez żadnych obaw możemy zabrać na piaszczystą plażę, bez obaw o to, że nasz aparat zostanie uszkodzony.

Jeżeli wolimy ciszej i spokojniej, to urządzeniem, bez którego nie wyobrażamy sobie wakacji, jest czytnik e-booków. To urządzenie, które pozwala nam zabrać na wakacje spory zbiór książek. Dużą przewagą dedykowanego urządzenia do czytania książek jest ekran. Czytniki e-booków w przeciwieństwie do tabletów i laptopów nie mają świecących i męczących oczy ekranów. Można na nich też bez problemu czytać książki nawet w dużym słońcu, co umożliwia czytanie e-boków podczas leżenia na plaży czy siedzenia w ogródku. Dodatkowym atutem tego typu urządzeń jest niski pobór energii, dzięki czemu nie trzeba ich ciągle ładować.

Pamiętajmy jednak, że wakacje to czas odpoczynku i choć w korzystaniu z dobrodziejstw elektroniki nie jest złe, to czasami warto zrezygnować z elektronicznych przyjemności i popatrzeć na piękne widoki, a także posłuchać odgłosów natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *