Orange Sport chce do kablówek!

Kanał sportowy Orange Sport czasy swojej świetności przeżywał w czasach gdy na swojej antenie transmitował mecze polskiej Ekstraklasy, był przedmiotem pożądania kibiców rodzimego futbolu. Od tego sezonu najwyższa polska liga piłkarska zniknęła z anteny stacji nadawanej przez Telekomunikację Polską i teraz to nadawca chce zawalczyć o miejsce w kablówkach.

Aktualnie Orange Sport dociera do ok. 3,5 mln. polskich gospodarstw domowych. Kanał dostępny jest w ofercie IPTV TPSA oraz na platformach cyfrowych. Być może wkrótce „pomarańczowy” kanał pojawi się w sieciach telewizji kablowej.

Telekomunikacja na swoich stronach zapewnia, że chętnym operatorom kablowym udostępni swój kanał bez ponoszenia opłat. Ponadto nadawca zachęca klientów kablówek do „podkablowania” swojego operatora. Przedstawiciele handlowi proszą o przesyłanie nazw „swoich kablówek” na podkabluj@orangesport.pl i obiecują skontaktować się z zaproponowanymi operatorami. Ja nazwę swojego operatora już wysłałem i was do tego samego zachęcam.

Telewizja Orange Sport w Polsce wystartowała w 2008 roku. Od października 2011 stacja transmituje mecze piłkarskie I ligi polskiej, a także mecze lig francuskiej, portugalskiej oraz szkockiej, klubowe materiały Manchesteru United i Realu Madryt. Orange Sport to nie tylko piłka nożna, zobaczyć tu można także mecze niemieckiej Budnesligi piłkarzy ręcznych, zawody żużlowe, ekstraklasę tenisa stołowego oraz transmisje z gal sportów walki.

Telekomunikacja Polska brała udział w konkursie na miejsce w pierwszym multipleksie bezpłatnej telewizji cyfrowej dla kanału Orange Sport Info, jednak wybór KRRiT padł na inne kanały. Kanał informacyjno-sportowy ostatecznie 1 września 2011 został połączony z Orange Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *