Mało chętnych na mecz w pay-per-view!

Są pierwsze podsumowania transmisji meczu Czarnogóra-Polska w systemie PPV. Cyfrowy Polsat zdradził, że 20 zł za oglądanie meczu reprezentacji Polski zapłaciło „tylko” 50 tys. widzów. Transmisji w tym systemie, podobno z obawy o konsekwencje prawne nie pokazały Cyfra+ i platforma N.

Większość czołowych polskich portali internetowych powitała dziś kibiców piłki nożnej pytaniem „czy PZPN zbankrutuje przez PPV”? Sprzedaż meczu piłkarskiej reprezentacji Polski w tej formule nie okazała się być hitem. Interia donosi, że w Cyfrowym Polsacie za spotkanie Czarnogóra-Polska zapłaciło 50 tys. widzów, dla porównania za transmisję gali bokserskiej z udziałem Tomasza Adamka i Witalija Kliczki dwukrotnie wyższą kwotę wyłożyło aż 300 tys. kibiców.

Transmisja meczu Czarnogóra-Polska kosztowała 20 zł

Warto zauważyć, że Cyfrowy Polsat był jedyną platformą satelitarną w Polsce, która oferowała transmisję z meczu w systemie w PPV. Kilka dni przed pierwszym spotkaniem eliminacji do piłkarskich MŚ2014 ze swoich ofert mecz wycofali dwaj pozostali „satelitarni gracze” na rynku. Powodem ponoć była obawa przed konsekwencjami prawnymi. Ponadto spotkanie pokazywało kilka popularnych sieci kablowych, które jeszcze nie udostępniły liczy abonentów, która zdecydowała się wyłożyć dodatkowe 20 zł na „piłkarską ucztę”.

PPV jest za drogie, reprezentacja prezentuje niski poziom czy może niska sprzedaż jest efektem buntu do którego wzywali kibice na forach i portalach społecznościowych? Cała telewizyjno-sportowa Polska zadaje sobie pytanie co było przyczyną tak niskiego zainteresowania PPV w tym przypadku. Macie jakieś pomysły? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *