TVN24 w telewizji naziemnej

Jak odbierać Polsat i TVN bez przechodzenia na nowy system telewizji?

Zmiana systemu telewizji w Polsce staje się faktem. Pierwszy region już został odłączony od kanałów nadających w starym systemie. W wielu miastach jednak chcąc oglądać popularne kanały, na razie nie trzeba kupować nowego telewizora lub dekodera. W starym systemie gdzieniegdzie działają Polsat, TVN, a nawet TVN7, TV Puls i Puls 2.

W całej Polsce bez wymiany telewizora nadal można oglądać kanały TVP. Stało się tak dlatego, że Telewizja Polska uzyskała specjalną zgodę na dalsze nadawanie w starym systemie.

Na terenie kraju, który został objęty pierwszym etapem przełączania systemów zniknęły jednak Polsat, TVN i inne kanały komercyjne. Posiadacze sprzętu (telewizora lub dekodera) zgodnego z obowiązującą aktualnie specyfikacją, mogą je nadal odbierać po przestrojeniu na nowe częstotliwości. Pozostali muszą wymienić telewizor lub znaleźć inny sposób.

Są jednak dobre informacje. Kanał takie, jak Polsat i TVN często nadają też na lokalnych multipleksach, czyli częstotliwościach, które nie są objęte zmianą systemu nadawania telewizji. Jeżeli jesteśmy w zasięgu takiego nadajnika telewizji, po prostu poszukajmy Polsatu i TVN-u na innych kanałąch.

Jak odbierać Polsat i TVN w starym systemie TV?

Polsat i TVN wchodzą często w skład lokalnych multipleksów, które nie zostały objęte koniecznością zmiany systemu nadawania telewizji z DVB-T na DVB-T2. Przykładowo we Wrocławiu i Świdnicy oba te kanał można oglądać z lokalnego multiplesku MUX-L4.

Ma multipleksie MUX-L2 w rejonie na Górnym Śląsku w starym systemie poza lokalnymi kanałami można odbierać TVN i TVN7.

Stacje Polsat i Nowa TV wciąż w systemie DVB-T można oglądać z MUX-7 w rejonie Legnicy, Głogowa i Lubina.

Polsat obecny jest też na testowym multipleksie w Katowicach.

Z kolei TV Puls i Puls2 po zmianie systemu nadawania na starych telewizorach dostępny jest wciąż z MUX-L1 w rejonie Bolesławca.

Polsat, TVN i TV4 za darmo przez Internet

Podstawowe kanały Polsatu i TVN można oglądać za darmo przez Internet np. z wykorzystaniem komputera, telefonu czy telewizora podłączonego do sieci.

Kanały Polsat i TV4 za darmo znajdziemy w aplikacji Polsat GO. Stacje te można oglądać na żywo zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacjach m.in. na telewizory z Andorid TV, ale też systemami producentów telewizyjnych (np. WebOS od LG czy Tizen od Samsunga).

Podobnie z główną anteną TVN. Ten kanał znajdziemy w aplikacji Player.pl.

Przez Internet można oglądać te stacje całkowicie za darmo, bez konieczności wykupowania dodatkowych pakietów.

Darmowo w aplikacji TVP GO można też oglądać kanały Telewizji Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *