EWTN HD HEVC - EWTN Polska - Co to za kanał tv?

Telewizja EWTN Polska HD w telewizji naziemnej. Co to za kanał? Jak oglądać EWTN?

Stacja EWTN Polska nadaje w ramach testów multipleksu DVB-T2 w Warszawie i Wrocławiu. Kanał emitowany jest w jakości HD. Co znajdziemy w ofercie tego nadawcy i co to za kanał EWTN Polska?

Logo EWTN jest znane na całym świecie. Kanał o tej nazwie można znaleźć na satelicie, a także w płatnych telewizjach np. kablówkach. Warto jednak wiedzieć, że EWTN to nie jedna stacja, a międzynarodowa sieć. Kanały sygnowane tym logotypem najadą m.in. po angielsku, hiszpańsku i niemiecku.

EWTN

Sieć doczekała się też swojej polskiej wersji.

EWTN Polska. Co to za stacja?

EWTN Polska to stacja telewizyjna o profilu katolickim. Nadawca zdecydował się na model społeczny, co oznacza, że na kanale tym nie znajdziemy reklam. Główną tematyką programów EWTN Polska są treści skierowane do katolików. Nie brakuje też transmisji z modlitw w najważniejszych polskich świątyniach.

Sami właściciele stacji piszą o sobie tak:

Jesteśmy polską stacją, która należy do rodziny katolickich telewizji EWTN. Codziennie transmitujemy modlitwy z Jasnej Góry, Tyńca, Niepokalanowa, produkujemy własne programy. Naszym charyzmatem jest propagowanie nauczania i tradycji Kościoła katolickiego po to, by umożliwiać nam wszystkim duchowy wzrost.

Polska stacja sieci EWTN powstała w 2018 roku. Jej siedziba mieści się we Wrocławiu, a kanał jest prowadzony przez fundację Vide et Crede im. św. Jana Pawła II.

EWTN HD HEVC w telewizji naziemnej. Gdzie oglądać?

Stacja EWTN Polska obecna jest w testowym multipelskie DVB-T2 BCAST, na którym znajdziemy kanały Polsatu, ale też TV Republika oraz Start TV. EWTN Polska na tym multpleksie nadawana jest w jakości HD i obraz jest bardzo dobry.

EWTN HD HEVC - EWTN Polska - Co to za kanał tv?

Multipleks ze stacją EWTN można znaleźć na kanałach: 23 w Warszawie oraz 41 we Wrocławiu.

Jeżeli nie znajdujemy się w zasięgu tych nadajników, EWTN Polska można oglądać przez Internet za pośrednictwem serwisu Youtube:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *