Facebook - awaria

Awaria: Facebook, Instagram, WhatsApp nie działa. Co się dzieje? [04.10.2021]

Facebook nie działa. Instagram nie łączy się z serwerem. WhatsApp nie wysyła wiadomości. Tak, mamy globalną awarię narzędzi od Facebooka. Miliony Polaków mają problem z połączeniem się.

Na razie nie wiadomo, co jest przyczyną październikowej awarii Facebooka. Użytkownicy z Polski raportują, że w poniedziałek, 4 października 2021 r. jest awaria Facebooka. Nie działają m.in. aplikacje Instagram i WhatsApp, które należą do stajni Marka Zuckerberga.

Wchodząc na Facebooka z przeglądarki najpewniej możemy zobaczyć komunikat Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony:

Awarie dużych serwisów społecznościowych nie są niczym nowym. Z doniesień medialnych wynika, że ostatnia awaria Facebooka w Polsce miała miejsce zaledwie kilka dni temu. Wówczas również sporo osób skarżyło się na brak dostępu do Instagrama i narzędzi Facebooka.

Tym razem znów mamy w Polsce problem z dostępem na Facebooka. Na portalu DownDetector w ciągu zaledwie kilku minut zgłoszono kilkadziesiąt tysięcy problemów z dostępem do stron i aplikacji Facebooka, które służą nam do codziennej komunikacji.

Facebook na Twitterze poinformował już, że firma wie o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem. Przeproszono też użytkowników Facebooka za niedogodności związane z awarią. Nie wiadomo jednak, kiedy możemy spodziewać się usunięcia usterki. Duża liczba zgłoszeń może świadczyć o tym, że awaria jest globalna i dostępu do Facebooka pozbawione mogą być miliony osób.

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby mają problemy z dostępem do naszych aplikacji i produktów. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności.

– czytamy na koncie Facebooka na Twitterze.

Jeżeli nie działa ci Facebook, Instagram lub WhatsApp sugerujemy by nic nie robić. Awaria musi zostać naprawiona przez programistów z Facebooka, wtedy nasze konta wrócą do działania.

Awaria Facebooka. Co zamiast Messengera i WhatsAppa?

Awaria Facebooka wielu ludziom uświadomiła, jak bardzo jesteśmy zależni od narzędzi komunikacji jednej firmy. W związku z niedziałającymi aplikacjami Messneger i WhatsApp wiele osób ma problem ze skontaktowaniem się.

Wciąż można korzystać z innych komunikatorów, które jednak nie są aż tak popularne jak te od Facebooka. Jeżeli jesteśmy użytkownikami Twittera, możemy skontaktować się z kimś przez wiadomość prywatną na Twitterze. Osoba ta jednak by odebrać powiadomienie natychmiast, musi mieć zainstalowaną aplikację w telefonie i włączone powiadomienia.

Chcąc się z kimś skontaktować podczas awarii możemy wysłać też e-mail. W czasach popularności telefonów z Andoridem, możemy liczyć, że adres w domenie gmail.com będzie podłączony do aplikacji w telefonie i nasz odbiorca będzie w stanie odebrać informację.

Pozostaje jeszcze najbardziej tradycyjna metoda czyli zwyczajne połączenie telefoniczne lub wysłanie SMS-a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *