Wach vs. Kliczko – transmisja za darmo w RTL, za pieniądze u polskich operatorów

Już dziś wieczorem w Hamburgu rękawice skrzyżują mistrz świata Władimir Kliczko i polski pretendent do tytułu Mariusz Wach. Walkę bokserską z udziałem Polaka będzie można obejrzeć w „modnym” systemie pay-per-view, taka przyjemność będzie nas kosztowała 40 zł, oczywiście musimy mieć też przyłączenie do jakiejś platformy cyfrowej lub kablówki. Jest jednak szansa na obejrzenie walki Wach-Kliczko bez opłat!

Wszystko za sprawą niemieckiej telewizji RTL, która relacje z walk braci Kliczko nadaje na swojej antenie za darmo. RTL będący jedną z czołowych stacji komercyjnych naszych zachodnich sąsiadów można także odbierać w Polsce. Tego wieczora sporo szczęścia mogą mieć mieszkańcy zachodnich krańców Polski, do których dociera sygnał niemieckiej telewizji. Pozostali kibice Mariusza Wacha i braci Kliczko będą mogli za darmo odbierać RTL przy pomocy zestawu satelitarnego lub sygnału sprzedawanego przez telewizje kablowe.

Bokserskie propozycje RTL-u na dziś

Wycinek z programu telewizyjnego niemieckiej stacji RTL na 10 listopada 2012:

  • 22:10: RTL Boxen: Countdown
  • 22:45: KlitschK.O. – Fight from the Heart
  • 00:00: RTL Boxen: Highlights

Jak odbierać RTL w Polsce?

  • Osoby mieszkające niedaleko granicy polsko-niemieckiej mogą liczyć na odbiór kanału RTL za pośrednictwem bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej dvb-t (niemiecka NTC działa w oparciu o system mpeg2 – przed wyszukiwaniem kanałów należy sprawdzić czy nasz sprzęt do odbioru NTC jest w stanie obsłużyć ten format). Ten sposób odbioru wymaga zwyczajnej anteny dachowej oraz telewizora/tunera STB obsługującego mpeg2, no i oczywiście znajdowania się w zasięgu niemieckiej telewizji.
  • Z satelity Astra(wersja niemiecka) oraz Hot-Bird (wersja szwajcarska). W przypadku korzystania z satelity za pośrednictwem platform cyfrowych kanału należy szukać na dalszych pozycjach. Jeśli kanał nie znajduje się na liście kanałów możliwe, że trzeba go wyszukać ręcznie (patrz instrukcja obsługi tunera satelitarnego).
  • Wybranie polskie sieci telewizji kablowej.

Miejmy nadzieję, że żaden z operatorów, który na co dzień ma RTL w swojej ofercie nie wpadnie na pomysł blokowanie tego kanału w celu promowania swojej oferty pay-per-view.

3 myśli w temacie “Wach vs. Kliczko – transmisja za darmo w RTL, za pieniądze u polskich operatorów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *