opony na tvp

Opony na kanałach TVP. Dlaczego przy zmienianiu kanałów pokazuje się reklama opon?

Reklama z oponami pojawia się w wielu telewizorach odbierających kanał TVP. Dlaczego opony pojawiają się przy przełączaniu kanałów? Dlaczego reklama Oponeo jest na jednych telewizorach, a na innych jej nie ma? W tym artykule wyjaśniamy, w o co chodzi z oponami pojawiającymi się przy przełączaniu kanałów telewizyjnych.

Reklama serwisu Oponeo pojawia się w wielu polskich telewizorach. Opony w prawym dolnym rogu pojawiają się na głównych kanałach TVP, ale tylko na niektórych telewizorach. Dzieje się to dlatego, że reklama ta emitowana jest w systemie HbbTV, dlatego pojawia się tylko na telewizorach obsługujących ten format i podłączonych do Internetu.

HbbTV to tzw. telewizja hybrydowa, czyli połączenie tradycyjnej telewizji naziemnej z internetową. Dzięki tej funkcji widzowie mają szereg dodatkowych opcji, jak np. dostęp do archiwalnych materiałów kanału, czy (w przypadku kanałów TVP) cofania aktualnie nadawanej audycji.

Opony na kanałach TVP. Dlaczego widzę reklamę opon przy przełączaniu kanałów?

Funkcja HbbTV to dla nadawców także kolejny sposób na sprzedaż reklam. Serwisy HbbTV poszczególnych kanałów są bardzo pojemne i oprócz materiałów wideo mogą zawierać reklamy, z których finansowana jest ich działalność.

Opony pojawiające się na kanałach TVP to reklama firmy Oponeo. Wciskając żółty przycisk możemy wywołać planszę z wykupioną przez ten serwis reklamą.

Opony na kanałach TVP

Przełączając kanały, opony pojawiają się, by zachęcić nas do odwiedzenia serwisu, w którym znajduje się reklama. Na razie nie wiadomo, jak długo opony na kanałach TVP pozostaną z nami, ale można przewidywać, że za jakiś czas zastąpi je inna reklama.

Wielu nadawców decyduje się, w czasie gdy nie emituje w okienku informującym o serwisie HbbTV promować własne propozycje programowe. Przykładowo na kanałach Polsatu można znaleźć informacje o zbliżających się premierach seriali czy programów rozrywkowych, albo uzyskać szybki dostęp do ostatniego wydania wydarzeń.

Jedno jest pewne. Opcja HbbTV znacznie poszerza ofertę naziemnej telewizji cyfrowej, a obecność w niej reklam to jeden ze sposobów finansowania, który sprawia, że możemy z tych zasobów korzystać za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.