Wieczór wyborczy w TV. Gdzie oglądać?

Wieczory wyborcze w telewizji. Gdzie oglądać? Od której godziny? Kiedy wyniki?

28 czerwca 2020 wybieramy Prezydenta RP. Tradycyjnie wyborom towarzyszyć będą wieczory wyborcze, podczas których poznamy pierwsze sondażowe wyniku. Gdzie oglądać wieczór wyborczy? Która telewizja pokaże pierwsze wyniki? O tym w poniższym artykule.

Która telewizja pokaże wyniki wyborów? O której pierwsze sondaże?

Wieczory wyborcze zapowiedziały wszystkie największe stacje telewizyjne. Bez względu na to o której rozpoczną się studia wyborcze, wyników wyborów nie poznamy wcześniej niż o godzinie 21:00. To granica ciszy wyborczej, do której nie wolno podawać nawet sondażowych wyników wyborczych.

Wyniki podawane w studiach wyborczych i podczas wieczorów wyborczych będą właśnie wynikami sondażowymi, a nie oficjalnymi czy cząstkowymi wynikamy wyborczymi z PKW. Oznacza to, że będą to wyniki oparte na badaniach grup biorących udział w wyborach i mogą one różnić się od ostatecznych wyników prezydenckich.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki, w której telewizji?

Co ważne wszystkie trzy stacje TVP, Polsat i TVN pokażą te same wyniki sondaży exit poll realizowane przez firmę Ipsos.

Wieczór wyborczy 2020. W której telewizji oglądać?

Wszystkie trzy największe stacje telewizyjne w Polsce (TVP1, Polsat i TVN) pokażą w niedzielę wieczorem specjalne programy związane z wyborami prezydenckimi. We wszystkich będzie można poznać sondażowe wyniki wyborów. Specjalne pasma wyborcze będzie można też oglądać w kanałach informacyjnych: TVP Info, TVN24 i Polsat News.

Wieczory wyborcze w stacjach telewizyjnych dostępnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej rozpoczną się o następujących godzinach:

  • „Wieczór Wyborczy” TVP1 – 20:55
  • „Polska Wybiera. Wybory Prezydenckie 2020” Polsat – 20:50
  • „Czas decyzji – wieczór wyborczy” TVN – 20:55
  • „Wieczór Wyborczy” Telewizja WP – 20:50
  • „Polska Wybiera. Wybory Prezydenckie 2020” Polsat News – 19:50
  • „Studio Wyborcze TVP INFO” – 19:55

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *