Gdzie oglądać seriale online za darmo? Jaka jest cena za Netflix i HBO GO?

Podpowiadamy na jakich platformach streamingowych możesz oglądać seriale online. Będą to propozycje zarówno darmowe, jak i płatne. Sprawdziliśmy cenniki Netflixa i HBO GO. Sprawdź, które seriale można oglądać za darmo w sieci, a za które trzeba i warto zapłacić, bo to najlepsze produkcje!

Seriale telewizyjne za darmo

Jeśli w Twoim budżecie nie ma póki co miejsca na wykupienie dostępu do żadnego z popularnych serwisów streamingowych, nic straconego! Wiele platform internetowych proponuje bezpłatny dostęp do popularnych seriali telewizyjnych. Chociażby Telewizja Polska na stronie vod.tvp.pl oferuje swoje seriale online za darmo. Oprócz tego mamy do wyboru wiele programów dokumentalnych, filmów i innych propozycji TVP. Seriale i większość prezentowanych na platformie materiałów jest w pełni bezpłatna i nie wymaga rejestracji. Kolejną stacją telewizyjną, która wkroczyła ze swoim asortymentem do Internetu, jest TVN. Platforma player.pl pozwala cieszyć się oglądaniem serialowych produkcji TVN i nie tylko. W tym przypadku wymagana jest jednak rejestracja w serwisie i założenie bezpłatnego konta użytkownika.

Sprawdź ranking PoradnikTV.pl:

Również Polsat proponuje oferuje oglądanie seriali vod. Serwis Polsatu, czyli ipla.tv to wachlarz programów, które obejrzysz za darmo i bez rejestracji w serwisie. Wszystkie przedstawione wyżej strony internetowe to dobry wybór dla osób, które nie mają w domu dostępu do tradycyjnej telewizji, a tęsknią za jej ofertą. Niestety, ta forma oglądania ma pewne minusy. Przede wszystkim wybierając tvp.vod, ipla.tv, czy też player.pl, godzimy się na oglądanie reklam. To dzięki ich wyświetlaniu mamy dostęp do darmowych seriali. Drugą wadą takiej formy korzystania z oferty telewizyjnej jest fakt, że nie wszystkie materiały są dostępne w ramach zasobów bezpłatnych. Może się okazać, że właśnie ten serial, który najbardziej Cię interesuje, będzie wymagał płatnej subskrypcji. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje możliwość aktywacji bezpłatnego okresu próbnego na wymienionych wyżej platformach. TVP daje darmowy dostęp do Strefy ABO, czyli szerszej oferty seriali, dla abonentów RTV oraz osób ustawowo zwolnionych. Pozostałe osoby muszą się zalogować i mogą wybrać opcję 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Po upływie tych dwóch tygodni, dostęp do seriali TVP vod kosztuje 9,99 zł za miesiąc. Oferta w strefie ABO jest o tyle ciekawa, że obfituje w szereg wartych uwagi seriali kostiumowych BBC. Również Polsat oferuje 14-dniowy okres bezpłatnego korzystania z pełnej oferty materiałów na ipla.pl. Później niestety trzeba płacić, a ceny za miesiąc dostępu do Ipli wahają się od 15 do 50 zł w zależności od wybranego pakietu. Z kolei abonament w player.pl to wydatek od 10 zł do 45 zł na miesiąc. Poza tym istnieje możliwość wykupienia jednorazowego dostępu do poszczególnych materiałów.

Netflix – król platform streamingowych

Netflix to od 2016 roku niekwestionowany lider wśród internetowych serwisów proponujących m.in. seriale z dostępem na życzenie. Obejrzymy tu szereg seriali oryginalnych, wyprodukowanych właśnie z myślą o umieszczeniu w serwisie. Oferta jest stale uzupełniana i poszerzana. Obejrzymy tu takie serialowe hity jak np. Czarne lustro, Stranger Things, Dom z papieru, House of Cards, czy BoJack Horseman. To właśnie Netflix jako pierwszy wyszedł z pomysłem publikowania całego sezonu serialu na raz, zamiast prezentować co tydzień kolejny odcinek. Zyskał sobie w ten sposób rzesze fanów i rozpoczął modę na binge-watching. To, co z jednej strony jest udogodnieniem, bo nie musimy czekać w napięciu na dalszy ciąg historii, to także pułapka Netflixa. Któż bowiem z użytkowników platformy nie wpadł chociaż raz w wir seriali i nie ocknął się w nocy po 12 godzinach oglądania, bo serial był tak wciągający?

Chcesz łatwo i wygodnie sprawdzić ofertę seriali Netflixa? Sprawdź bazę seriali na PoradnikTV.pl!

Jaki jest cennik Netflixa?

Wybierając Netflix, seriale o których się mówi mamy w zasięgu laptopa. Dostęp do platformy jest odpłatny. Wcześniej dla nowych użytkowników funkcjonowała oferta darmowego, miesięcznego okresu próbnego. Niestety promocja na terenie Polski została wycofana w związku z olbrzymimi nadużyciami. Cena za dostęp do Netflixa uzależniona jest od pakietu, który wybierzesz. Oferty różnią się głównie tym, na ilu urządzeniach jednocześnie można oglądać seriale, czyli innymi słowy: dla ilu osób przeznaczony jest pakiet. Plan podstawowy kosztuje 34 zł i pozwala korzystać z Netflixa jednej osobie. Seriale można oglądać zarówno na telewizorze, laptopie, telefonie, jak i na tablecie. Oferta standard to wydatek w cenie 43 zł. Seriale można oglądać jednocześnie na dwóch ekranach. Dodatkową zaletą tego planu jest możliwość oglądania w jakości HD. Plan premium kosztuje 52 zł umożliwia oglądanie na czterech ekranach i jednocześnie daje dostęp do najwyższej jakości – Ultra HD. Na Netflixie seriale nie są przerywane nadawaniem reklam.

Ranking PoradnikTV.pl: najlepsze seriale komediowe na Netflix [TOP10]

Seriale w HBO GO

Drugą najpopularniejszą platformą streamingową w Polsce, na której warto oglądać najlepsze seriale, jest HBO GO. Do najchętniej oglądanych programów w tym serwisie należy niewątpliwy hit ostatnich lat, czyli Gra o tron, a także inne szeroko doceniane i komentowane seriale: Opowieść Podręcznej, Czarnobyl, Wielkie kłamstewka, Euforia czy Fargo. Nowe odcinki seriali są wstawiane na platformę zwykle co tydzień. Takie rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety, podobnie jak w przypadku rozwiązania proponowanego przez Netflixa. Z jednej strony, nawet jeśli jakaś historia bardzo Cię zainteresuje, musisz czekać cały tydzień na kolejny odcinek. Z drugiej jednak strony, łatwiej jest kontrolować czas, który spędzasz na oglądaniu seriali.

Jaka jest cena HBO GO?

Pełna baza seriali HBO GO dostępna jest bezpłatnie podczas tygodniowego okresu próbnego. Później opłata wynosi 24,90 zł na miesiąc. HBO nie daje możliwości wyboru pakietu. Zawartość możesz oglądać na 5 autoryzowanych urządzeniach, w tym na 2 jednocześnie. Tak samo jak i na Netfliksie, także w przypadku HBO GO seriale wyświetlane są bez reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *