TVP World - Jak oglądać?

TVP World. Jak oglądać w telewizji naziemnej i przez internet?

Anglojęzyczny kanał TVP World nadaje od listopada tego roku. To międzynarodowy kanał informacyjne tworzony przez Telewizję Polską. Całodobowe serwisy informacyjne stacji można oglądać w internecie. Odbiór możliwy jest też z wykorzystaniem HbbTV, czyli jednej z funkcji bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej.

Kanał TVP World rozpoczął nadawanie 18 listopada 2021 roku, zastępując nadający dotychczas kanał Poland In. Jest to stacja skierowana do międzynarodowego widza, w całości w języku angielskim. Początkowo stacja miała rozpocząć nadawanie z początkiem 2022 roku, jednak jej start przyspieszono z uwagi na kryzys na polsko-białoruskiej granicy.

TVP World. Jak odbierać na telewizorze DVB-T?
fot. screen tvpworld.com

Władze TVP uruchamiając kanał TVP World, przekonywały że stacja ma za zadanie prezentowanie światu polskiego punktu widzenia na najważniejsze globalne problemy.

TVP World. Jak odbierać anglojęzyczny kanał TVP?

Kanał TVP World dostępny jest przede wszystkim w Internecie. Na całym świecie można oglądać transmisję na żywo w serwisie Youtube:

Podstawowym źródłem odbioru TVP World jest serwis tvpworld.com, w którym kanał można oglądać całkowicie za darmo. Kanał dostępny jest też w aplikacjach Telewizji Polskiej (TVP VOD oraz TVP Stream) na telefony komórkowe oraz telewizory ze Smart TV.

Jak oglądać TVP World na telewizorze?

Aplikacje umożliwiające odbiór kanału TVP World są dostępne na telewizorach z platformami Smart TV takimi jak: Android TV i iOS, a także Tizen (Samsung) oraz WebOS (LG). Należy pobrać aplikację TVP VOD lub TVP Stream, a następnie w jej menu odnaleźć listę transmisji na żywo i wybrać logo kanału.

TVP World na telewizorze DVB-T

TVP World niestety nie jest dostępny w standardowej ofercie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał nie ma też swojego miejsca wśród stacji dostępnych w ramach HbbTV, jednak jego odbiór jest możliwy przy użyciu telewizji hybrydowej HbbTV. Warunkiem jest posiadanie takiej opcji w telewizorze i podłączenie urządzenia do Internetu.

Aby odbierać TVP World na telewizorze podłączonym do bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej, należy odnaleźć kanał TVP Stream HEVC lub dowolny inni dowolny kanał TVP, który umożliwia dostęp do serwisu HbbTV i wcisnąć na pilocie czerwony przycisk. Jeżeli ukaże się nam główna strona serwisu TVP, szybko zlokalizujemy logotypy kanałów nadawanych na żywo, w tym TVP World. Jeżeli jednak (zwłaszcza na kanałach innych niż TVP Stream) otworzy się nam strona dedykowana innej tematyce lub programowi, należy wcisnąć niebieski przycisk, by przejść do strony głównej, a następnie tam odnaleźć TVP World.

TVP World - Jak oglądać?

TVP World na satelicie

Docelowo stacja TVP World ma trafić na satelitę. Odbiór kanału najprawdopodobniej od 2022 roku będzie możliwy z satelity Astra 19,2E. Kanał ma trafić też do jednego z popularnych operatorów telewizji kablowej w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *