TV Trwam chce transmitować mecz Polska-Anglia!

Jest chętny do zrealizowania transmisji meczu eliminacji Mistrzostw Świata Polska-Anglia! Znana raczej z tematyki religijnej i prawicowej publicystyki Telewizja Trwam rozważa możliwość wykupu praw do transmisji spotkania piłkarskiego. „Pieniądze nie są problemem” – twierdzi Andrzej Jaworski, reprezentujący stację z Torunia.

Całe zamieszanie z meczami reprezentacji Polski wynikło po tym jak Telewizja Polska odrzuciła ofertę firmy SportFive dysponującej prawami do transmisji meczów z udziałem Polaków. Dwa pierwsze spotkania el. MŚ2014 odbyły się w systemie pay-per-view. TVP i SportFive podobno już rozpoczęły negocjacje z TVP by październikowe spotkanie mogło być transmitowane w „kanale ogólnodostępnym”. W doniesieniach prasowych wymienia się cenę 1 000 000 zł. TVP jest gotowa zapłacić 1/3 tej kwoty.

Problemów w zapłaceniu tej kwoty nie widzi Andrzej Jaworski. Poseł PiS reprezentujący TV Trwam twierdzi, że o chęci zakupu praw poinformował już na piśmie firmę SportFive. Zapewnia też, że pomysł zyskał przychylność o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora stacji. Pieniądze nie są dla nas problemem. Ten mecz będą chciały oglądać miliony osób, więc zainteresowanie reklamodawców jest duże. Już mamy chętnych – przekonuje polityk Prawa i Sprawiedliwość.

Co z tego będzie miała Telewizja Trwam?

To jest doskonała okazja dla Telewizji Trwam, żeby zdobyć nowych widzów – mówi Jaworski. Ale to może być tylko jeden z powodów dla których TV Trwam chce wykupić prawa do meczu. Wyłożeniem 1 mln. euro stacja „ojca dyrektora” udowodniłaby, że kłopoty finansowe, ze względu na które KRRiT odmówiła Trwam przyznania miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Transmisja meczu z udziałem reprezentacji Polski może być też dobrym argumentem w negocjacjach o miejsce w multipleksie. Wszak czy stacja telewizyjna, która wyręcza telewizję publiczną w wypełnianiu misji (transmisja najważniejszych wydarzeń sportowych) nie zasługuje na szerszy zasięg (poprzez nadajniki naziemne)?

Gdyby Telewizja Trwam i SportFive sfinalizowały umowę transmisję ze spotkania Polska-Anglia można będzie oglądać za darmo z satelity Astra (polskie platformy satelitarne korzystają z satelity Hot-Bird, w tym przypadku konieczne jest korzystanie z konwertera typu twin), a także w wybranych sieciach telewizji kablowej.

W mediach pojawiły się pogłoski, że jeżeli SportFive nie dojdzie do porozumienia z żadną stacją, za 90-minut „piłkarskiej uczty” będzie trzeba zapłacić dwukrotnie więcej niż w przypadku dwóch poprzednich spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *