Przegląd kanałów: POLSAT SPORT NEWS

Stacja telewizyjna Polsat Sport News zadebiutowała 30 maja 2011. Uruchomienie tego kanału miało związek ze startem bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Dotychczasowi nadawcy naziemni (w tym Polsat) otrzymali w paśmie cyfrowym miejsca na dwa kanały. Telewizja Polsat by zapełnić drugie miejsce uruchomiła stację o profilu sportowo-informacyjnym.

Według mnie jest to jedna z ciekawszych stacji telewizyjnych dostępnych z bezpłatnych nadajników naziemnych. Co ciekawe to pierwszy faktycznie tematyczny kanał w mux-2. Znajdziemy tu tylko sport i o to w tym wszystkim chodzi. Słowo „news” w nazwie zobowiązuje. Przez cały czas w dolnej części ekranu przewijają się paski z informacjami, te są w miarę świeże. O pełnych godzinach nadawana jest audycja Sport Flesz, gdzie zobaczymy co dziś się w sporcie wydarzyło. Na konie dnia o godz. 23 emitowana jest retransmisja Sportowego Podsumowania Dnia z Polsatu News.

Polsat Sport News to jednak nie tylko informacje. Wolny czas w ramówce zapełniony jest transmisjami i powtórkami różnego rodzaju imprez sportowych. Oczywiście niestety tych drugich jest znacznie więcej. Transmisji live na szczęście jest coraz więcej, zazwyczaj odbywają się one w weekendy. Co ciekawe w PSN nie znajdziemy tych najpopularniejszych sportów, fani piłki nożnej będą zawiedzeni. Znajdziemy za to sporty mniej popularne ale również ciekawe, a wśród nich piłkę ręczną, siatkówkę kobiet, badminton czy rugby.

Na tym kanale oprócz newsów i transmisji możemy od czasu do czasu obejrzeć trochę sportowej publicystyki np. magazyn Cafe futbol z tym, że najczęściej jest to retransmisja „nie pierwszej świeżości”. Ja mam cichą nadzieję, że stacja będzie się rozwijać i stanie się uzupełnieniem kanałów sportowych grupy Polsat. Wspomniana grupa ma prawa pokazywania tak wielu imprez sportowych, że z upchaniem ich transmisji na dwóch kanałach (Polsat Sport i Polsat Sport Extra) czasami może być problem – dzięki temu skorzystali by użytkownicy bezpłatnej telewizji naziemnej DVB-T.

Jak odbierać Polsat Sport News?

Aktualnie znam dwa sposoby odbierania kanału Polsat Sport News:

  • Z nadajnika naziemnego przy pomocy telewizora lub dekodera z tunerem do odbioru DVB-T. Kanał dostępny jest bezpłatnie na drugim multipleksie (MUX 2). O tym jak odbierać bezpłatną NTC dowiecie się z przewodnika DVB-T dla początkujących.
  • Na platformie satelitarnej Cyfrowy Polsat kanał 16. Dostępny od pakietu „Mini HD” wzwyż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *