Najważniejsze zalety telewizorów 4K

Popularyzacja standardu 4K w domowych telewizorach sprawiła, że miłośnicy filmów mogą cieszyć się świetną jakością obrazu i dostrzec szczegóły, których wcześniej nie byli w stanie zobaczyć. Trzeba jednak pamiętać, że w celu uzyskania najlepszych wrażeń, należy posiadać nie tylko odpowiedni sprzęt, czyli telewizor 4K, ale również korzystać z odpowiednich nośników (Blu-ray 4K) lub wysokiej jakości streamingu. Warto jednak o to zadbać, ponieważ pozwoli to przenieść komfort związany z oglądaniem filmów na nowy poziom.

  1. Czym wyróżniają się telewizory 4K?
  2. Co jest ważniejsze: częstotliwość odświeżania czy przekątna ekranu?
  3. Realistyczny obraz w każdym domu

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nowego telewizora, pamiętaj, że na realistyczny obraz wpływają również inne parametry. Warto więc upewnić się, że częstotliwość odświeżania będzie na odpowiednim poziomie, a przekątna ekranu spełni oczekiwania domowników. Wiele przydatnych wskazówek związanych z zakupem telewizora znajdziesz w naszym poradniku.

Czym wyróżniają się telewizory 4K?

Wiele osób pamięta, jak duże wrażenie robiło wprowadzenie standardu Full HD, który pozwalał uzyskać zawrotną jak na tamte czasy rozdzielczość wynoszącą 1920 x 1080 pikseli. Ta rozdzielczość ekranu wydaje się obecnie bardzo przestarzała, szczególnie jeżeli porówna się ją z 4K. Wspaniały obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 pozwala uzyskać ponad 8 milionów pikseli na ekranie. Dzięki temu poprawia się nie tylko jakość obrazu, ale przede wszystkim jest on bardziej szczegółowy.

To natomiast sprawia, że takie telewizory doskonale nadają się do oglądania filmów oraz grania na najnowszych konsolach.

Co jest ważniejsze: częstotliwość odświeżania czy przekątna ekranu?

W przypadku telewizorów 4K ich ceny potrafią być bardzo zróżnicowane, co wynika między innymi z wielkości samego telewizora, jak i tego, która firma go wyprodukowała. Nie da się jednak zaprzeczyć, że z roku na rok nowoczesne telewizory mają coraz bardziej smukły wygląd, a jednocześnie poprawia się ich klasa energetyczna. Dla klientów najważniejsze jest jednak to, że mogą kupić świetny sprzęt w przystępnej cenie.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z wyborem nowego telewizora, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Wśród nich znajduje się częstotliwość odświeżania ekranu oraz jego przekątna. Częstotliwość określa, ile w ciągu sekundy wyświetlonych zostanie klatek. Wyższa częstotliwość przyniesie świetne efekty w przypadku oglądania dynamicznie zmieniających się obrazów.

Przekątna ekranu wiąże się natomiast z rozmiarem ekranu, a tym samym całego telewizora. Każdy powinien więc zastanowić się nad tym, czy bardziej zależy mu na wyższej częstotliwości, czy większym obrazie lub postawić na model z wyższej półki, który zapewni doskonałe wartości każdego z tych parametrów.

Realistyczny obraz w każdym domu

Naturalne kolory, duży ekran, Dolby Atmos i wiele innych technologii stosowanych przez producentów telewizorów sprawiły, że dzięki 4K każdy może uzyskać realistyczny obraz w swoim domu. Warto więc pomyśleć o zakupie sprzętu z kategorii telewizory 4K, szczególnie jeżeli ktoś wciąż korzysta z przestarzałego standardu Full HD.

Kupując nowy telewizor, warto mieć na uwadze również to, że jest to zakup na lata. Lepiej więc kierować się jakością i renomą producenta, zamiast ryzykować, że przez szukanie niewielkich oszczędności kupi się gorszy sprzęt. Nowoczesny telewizor po podłączeniu do niego porządnego zestawu kina domowego pozwoli uzyskać doskonałą jakość obraz i dźwięku, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *