Łódź: Problem z odbiorem telewizji naziemnej. EMITEL wyjaśnia, co się stało

Mieszkańcy Łodzi i części województwa łódzkiego od początku tygodnia skarżą się na brak sygnału telewizji naziemnej. Po zmianie systemu telewizji w Łodzi zniknęła część kanałów. Spółka Emitel, która zajmuje się nadajnikami telewizyjnymi, wyjaśnia dlaczego nie ma telewizji w Łodzi.

Problemy z odbiorem telewizji w Łodzi pojawiły się 23 maja, czyli w momencie zmiany systemu nadawania telewizji naziemnej. Problem wziął się jednak z tego, że nadawca zdecydował się na wyłączenie nadajnika Łódź „Komin EC-4” i zmianie lokalizacji pozostałych obiektów nadawczych.

Stacja nadawcza Łódź „Komin EC-4” była rozwiązaniem tymczasowym, zastosowanym do momentu wybudowania nowego obiektu nadawczego i jest obecnie w likwidacji. Docelowym obiektem nadawczym jest obiekt Łódź/Dąbrowa. Ze względu na wyłączenie nadawania sygnału telewizyjnego z nadajnika Łódź „Komin EC-4” u niektórych odbiorców może wystąpić konieczność przekierowania anten odbiorczych, w zależności od lokalizacji, na obiekty nadawcze (RTCN) Zygry i (SLR) Łódź/Dąbrowa.

– czytamy w komunikacie spółki EMITEL.

Osoby, które do tej pory odbierały sygnał z nadajnika Łódź „Komin EC-4” powinny przestawić nie tylko kanały w ustawieniach telewizora, ale też i anteny. W województwie łódzkim obecnie odbiór bezpłatnej telewizji naziemnej jest możliwy z nadajników: Skierniewice/Bartniki oraz (TSR) Kamieńsk.

Na terenie województwa zamontowano też urządzenia zwiększające moc na: RTCN Zygry i (SLR) Łódź/Dąbrowa. Działanie to powinno sprawić, że dostęp do bezpłatnej telewizji naziemnej w Łodzi i okolicach jest obecnie większa niż przed poniedziałkowym refarmingiem.

11 komentarzy do “Łódź: Problem z odbiorem telewizji naziemnej. EMITEL wyjaśnia, co się stało”

 1. mieszkańcy osiedlia Zarzew nie odbierają programów np. TVN Polsat i wielu innych pomimo posiadania odbiornika przystosowanego do nowego systemu nadawania i anteny pokojowej ze wzmacniaczem

 2. Niestety telewizji oglądać się nie da. Co to za gadanie, że jest lepiej jeśli gorzej. Wiadomo o co chodzi… o kasę. Oczom naszym niebawem ukaże się las… las anten.
  Powodzenia dla decydentów!!!

 3. To bzdury , na Olechowie całkowity brak sygnału !!!! od tylu dni . TVP Łódż milczy jak zaklęta . Miały być cuda wianki a tu proszę , kto mi zwróci pieniądze za abonament ? Jaka ona jest darmowa dla kogo ? ( 75 lat ) . To jest granda !!!

 4. Dziś kupiłem nową antenę dvb-t/t2, w danych technicznych telewizora jest podane że ma to co potrzeba, czyli dvb-t2/ hevc, ( na starej 30 letniej antenie po zmianie systemu nadawania odbierałem 22 programy, wszystkie tvp) po zainstalowaniu nowej anteny, zniknęła połowa znich, m.in. tvp1,tvp2,tvp3, jednym słowem cały kanał 26. nowa antena to, Emmerson antv-245uv combo uhf/vhf, mux 1,2,3,4, oraz mux8, z filtrem lte. a miało być tak pięknie, co robić?.

 5. WITAM
  Od zeszłego tygodnia walczę ze złapaniem sygnału u mamy na Retkini. Do pory zmiany na nowy sygnał wystarczyła antena wewnętrzna ze wzmaczniaczem ( przyrost mocy +17db ). Po zmianach wewnątrz budynku sygnału nie łapię. W zaprzyjaźnionym sklepie pozyczono mi najmocniejszą antenę wewnętrzną jaką mieli ( przyrost mocy + 30db ) i nadal nic wewnątrz nie łapie. Sygnał ożywa po wystawieniu anteny na zewnątrz. Dzisiaj rano jak oddawałem antenę w sklepie spotkałem 3 osoby oddające anteny, więc problem jest na całej Retkini. Sąsiad zakupił antenę zewnętrzną i mu działa. Co na to spółdzielnia jak na elewacjach bloków pojawią się pająki anten? Retkinia jest ośiedlem starszych ludzi których ta zmiana przerasta. Prosze o info czy będą jakieś zmiany?

 6. Przed zmianą miałem wszystkie programy po zmianie mam tylko rządowe Mu3 , wymieniłem antenę o większym zysku , przekręciłem na Zygry ,sprawdzałem dwa różnych firm dekodery i brak sygnału Polsat TVN idt ,dziwne jest to że programy z Mu3 mają największą siłę nadawania,ja mieszkam na Karolewie w Łódź.Sasiedzi mają tak samo

 7. Mieszkam w okolicach Rokicin jak był problem z przed wielu lat tak jest do tej pory jest. Teraz z tym nowym systemem kodowania,nie powiem,że jest nieładny, obraz wygląda czysto,ale często się zamraża i stoi w miejscu i głos się zacina.Antenę mam siatkową HD sprzed 6 lat.Innej anteny kupować nie będę.Ja Nie Muszę Dostosywać się do Waszego Odbioru.To WY Powinniscie się Dostosować do Odbiorcy.Dziękuję i to na tyle……………………………….
  ł

  1. – „Ja Nie Muszę Dostosywać się do Waszego Odbioru.To WY Powinniscie się Dostosować do Odbiorcy.Dziękuję i to na tyle……………………………….”

   – Serio? hahaha

 8. Sram na EMTEL odbieram na swoich kanałach, bo tak sobie ustawiłem parametry na swojej własnej zbudowanej antenie. Mam wszystko za darmo i wali mi jakiś EMITEL – który olewa swoich klientów. Niedługo zrobie to z prądem i też oleje jakieś ENERGI ENEYY to szajs złodziejski

 9. Aaaaa podgląd czyt. inwigilacja i cenzura jak za PRL a mówią ze jest demokracja heheheheh, lewactwo zawsze ma ciągoty do kontrolowania ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *