Poznaliśmy już harmonogram wyłączania analogowego sygnału telewizyjnego w Polsce. Pierwszym obszarem w którym sygnał analogowy przestanie być nadawany są okolice Zielonej Góry i Żagania, tam sygnału analogowego nie będzie można odbierać już w listopadzie 2012. Ostatnie nadajniki analogowe w Polsce zostaną wyłączone do 23 lipca 2013.
Wyłączenie nadawania telewizji w jakości analogowej związane jest z przejściem na system cyfrowy. W poniższej tabeli przedstawione są daty planowanego wyłączenia telewizji analogowej na poszczególnych obszarach kraju. Kto będzie chciał po tym terminie odbierać naziemną telewizję będzie musiał wyposażyć się w odpowiedni telewizor lub specjalny tuner, który można podłączyć do telewizora starszego typu.
| Termin wyłączenia telewizji analogowej | Obszar wykorzystywania częstotliwości |
| 7 listopada 2012 | Zielona Góra Żagań |
| 28 listopada 2012 | Gdańsk |
| Iława | |
| Poznań | |
| 19 marca 2013 | Elbląg |
| Rzeszów | |
| Szczecin | |
| Warszawa | |
| Wisła | |
| 22 kwietnia 2013 | Częstochowa |
| Gorlice | |
| Kłodzko | |
| Opole | |
| Rabka | |
| Szczawnica | |
| Tarnów | |
| Wrocław | |
| 20 maja 2013 | Zakopane |
| Białogard | |
| Bydgoszcz | |
| Gniezno | |
| Kalisz | |
| Katowice | |
| Konin | |
| Koszalin | |
| Kraków | |
| Lębork | |
| Łódź | |
| Piła | |
| Świnoujście | |
| 17 czerwca 2013 | Białystok |
| Bieszczady | |
| Dęblin | |
| Kielce | |
| Lublin | |
| Olsztyn | |
| Opoczno | |
| Płock | |
| Przemyśl | |
| Siedlce | |
| Suwałki | |
| Zamość | |
| 23 lipca 2013 | Giżycko |
| Jelenia Góra | |
| Leżajsk | |
| Ostrołęka |
O zaletach i sposobie odbierania naziemnej telewizji cyfrowej można przeczytać na podstronie DVB-T dla początkujących.