Co warto dokupić do telewizora?

Telewizor to urządzenie, które prawie każdy z nas ma w swoim domu. Zakup telewizora to ważne wydarzenie dla wielu rodzin. Na wybór nowego odbiornika poświęcamy sporo czasu, sprawdzamy opinie, jeździmy po sklepach, żeby porównać jakoś obrazu różnych odbiorników. Sam telewizor to jedno, ale kupując nowy telewizor warto zastanowić się co jeszcze warto dokupić do naszego odbiornika?

Telewizor musi coś odbierać. Jeżeli mamy podłączenie do kablówki to od razu po podłączeniu dekodera od operatora uzyskamy dostęp do kilkudziesięciu albo kilkuset kanałów. Jeżeli nie korzystamy z płatnej telewizji, możemy poprzestać na bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej, która oferuje kilkadziesiąt kanałów bez żadnych opłat, w tym najpopularniejsze kanały zarówno nadawcy publicznego, jak i nadawców komercyjnych.

Szansą na dodatkowe bezpłatne kanały jest antena satelitarna. Obecne telewizory obok wbudowanych tunerów DVB-T2 mają zainstalowane też tunery DVB-S2, które umożliwiają odbiór kanałów satelitarnych. Podłączenie telewizora do anteny satelitarnej nastawionej na odbiór jednego z popularnych satelitów nadawczych umożliwi dostęp do kolejnych kanałów FTA (darmowych), w tym popularnych zagranicznych stacji. Dla osób znających języki to doskonała okazja do poszerzenia oferty telewizji, za którą nie musimy płacić. To także dobre rozwiązanie dla osób, które uczą się języków i chcą uzyskać bezpłatne i natywne treści w języku obcym.

Telewizor to urządzenie do odbioru stacji telewizyjnych, ale też doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią oglądać ulubione treści na dużym ekranie. Do podłączania urządzeń zewnętrznych służy kabel hdmi. To zakup o wartości kilkudziesięciu złotych, który umożliwia przykładowo podłączenie komputera stacjonarnego lub laptopa do telewizora i cieszenia się z obrazu na wielkim ekranie. Przykładowo taki zestaw możemy wykorzystać do komfortowego grania w gry – nie ma nic lepszego, jak gra w najnowszą grę, o doskonałej grafice, na 65-calowym telewizorze.

Kabel HDMI umożliwia też łatwiejszą prace. Podłączając telewizor do laptopa zyskujemy ekran z dodatkową przestrzenią do pracy. To rozwiązanie szczególnie przydatne dla osób uprawiających zawody kreatywne czy ścisłe. Korzystanie z dodatkowego monitora bardzo często wykorzystują informatycy, programiści, graficy, architekci czy montażyści filmów wideo. Dodatkowy ekran i to o sporej przekątnej to ułatwienie praktycznie dla każdego, komu brakuje miejsca na 15-calowym ekranie.

Urządzenie, które absolutnie warto dokupić do nowego odbiornika telewizyjnego to słuchawki bezprzewodowe do TV. Ten niepozorny przyrząd z pewnością ucieszy naszych domowników i pomoże zapobiegać konfliktom rodzinnym. Dzięki słuchawkom podłączonym do telewizora unikniemy próśb o ściszenie meczu czy wyłączenie telewizora podczas gdy nasi współlokatorzy chcą spać.

Wybierając słuchawki, które mają współgrać z naszym nowym telewizorem, sprawdźmy czy są one zgodne z protokołami naszego nowego nabytku. Dostępne dziś w sklepach telewizory w większości bez żadnego problemu obsługują urządzenia komunikujące się za pomocą protokołu bluetooth. Mowa oczywiście o słuchawkach bezprzewodowych, bo te są najwygodniejsze podczas oglądania telewizji dlatego, że możemy robić to w odpowiedniej odległości, czego nie umożliwiałby słuchawki przewodowe.

Dokupienie do telewizora słuchawek bezprzewodowych dobrej jakości pozwoli nam przeżywać doznania audio w znacznie lepszej jakości niż głośniki wbudowane w odbiornik.

Jeżeli zależy nam na dobrej jakości dźwięku, to kolejnym pomysłem na zakup akcesoriów do telewizora jest zewnętrzny głośnik zwany soundbarem. Tego typu urządzenia kosztują często prawie tyle, co słabszej klasy telewizor, jednak dla melomanów i fanów kina to inwestycja praktycznie obowiązkowa. Belka z głośnikami umożliwia cieszyć się doznaniami zbliżonymi do tych z sali kinowej. Kupując soundbar warto wybrać taki z subufferem czyli dodatkowym głośnikiem wzmacniającym basy.

I ostatnia rzecz, a właściwie rzeczy, jakie powinny znaleźć się na liście „must have” posiadacza telewizora to odpowiednie środki i akcesoria do jego czyszczenia. Absolutną podstawą jest miękka ściereczka do elektroniki, dzięki której nie uszkodzimy ekranu nowego odbiornika. W sklepach specjalistycznych i Internecie znajdziemy też mnóstwo różnych preparatów przeznaczonych do czyszczenia ekranów LCD i LED. Używanie nieprzeznaczonych do tego środków chemicznych np. płynów do naczyń może negatywnie wpłynąć na nasz nowy sprzęt. Warto też zainwestować w specjalną gruszkę do przedmuchiwania elektroniki powietrzem – pozwoli ona wydmuchać z wnętrza telewizora np. kurz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *