Ale wtopa! TVP 4K ruszyło bez głosu, a teraz głos przerywa

Wtopa kanału TVP 4K uruchomionego w związku z Mistrzostwami Świata w Katarze. Nowy kanał TVP z meczami w jakości 4K ruszył bez głosu. Po jakimś czasie głos się pojawił, ale część widzów narzeka, że dźwięk na TVP 4K przerywa. Wiemy, jak to naprawić.

Kanał TVP 4K ruszył 20 listopada, chwilę przed godziną 15:00. Na początku wyemitowano blok reklamowy, a za chwilę na ekranie pojawiło się mundialowe studio TVP. Wszystko to za darmo w telewizji naziemnej. Niestety widzowie TVP 4K pierwsze minuty zobaczyli, ale ich nie usłyszeli bo kanał miał problemy z głosem. Po chwili pojawiła się plansza statyczna i wrócił obraz już z głosem.

TVP 4K w telewizji naziemnej

Niestety część widzów skarży się, że na TVP 4K głos przerywa co chwilę. Znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu. Wystarczy zmienić ścieżkę dźwiękową. W naszym testowym telewizorze problem występuje na jednej ścieżce, ale można go szybko zlikwidować.

Kanał TVP 4K nadaje głos z kilku ścieżek. W testowanym przypadku problem z przerywaniem występował na domyślnej ścieżce oraz „Polski 2 Komentator TVP”. Aby rozwiązać problem z głosem trzeba z pilota wejść w ustawienia języka i zmienić ustawienie to np. na „Polski 1”.

Kolejnym problemem jest zielona linia biegnącą przez środek ekranu. Problem ten jednak pojawiał się tylko na chwilę i już zniknął.

2 komentarze do “Ale wtopa! TVP 4K ruszyło bez głosu, a teraz głos przerywa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *