TVP Rozrywka – nowy kanałał Telewizji Polskiej startuje 15 kwietnia!

W poniedziałek, 15 kwietnia wystartuje 10 kanał (wliczając TVP Parlament) kanał tematyczny Telewizji Polskiej. Polski nadawca publiczny postanowił zaoferować nam trochę zabawy wprowadzając na trzeci multipleks oraz do oferty niektórych sieci kablowych i satelitarnych kanał TVP Rozrywka.

Rozrywkowy kanał TVP będzie nadawał codziennie od 6:00 do 2:00 i według zapowiedzi ma prezentować „najlepszy rodzimy repertuar rozrywkowy”. Na razie jeszcze nie podano konkretnych punktów ramówki, wiadomo jednak, że na antenie TVP Rozrywka pojawią się: audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, festiwale i widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, koncerty i teledyski muzyczne, teleturnieje, konkursy, a także filmy komediowe i wybrane seriale.

TVP rozrywka

Obawiam się, że będą to materiały „nie pierwszej świeżości” i zapowiedzi jakoby TVP zamierzało uruchomić kanał powtórkowy pokroju ATM Rozrywka staną się faktem. Z drugiej jednak strony przedsięwzięcie może okazać się sukcesem komercyjnym, wszak nie od dziś wiadomo, że Polacy najbardziej lubią oglądać to co już kiedyś widzieli, udowodnił to inny projekt Telewizji Polskiej o nazwie TVP Seriale, który mimo, że składa się z prawie samych powtórek i dostępny jest jedynie w ramach płatnej telewizji jest jednym z najchętniej oglądanych polskich kanałów tematycznych/filmowych. Nie chciałbym jednak wyrokować i przesądzać czym będzie TVP Rozrywka zanim nie zobaczę go na własne oczy…

TVP Rozrywka będzie można oglądać w ramach „trzeciego multipleksu” bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej oraz w sieciach kablowych Vectra, Toya i Petrus. TVP prowadzi także rozmowy z UPC oraz platformą satelitarną nc+.

Koncesję na nadawanie programu rozrywkowego Telewizja Polska posiada od  21 listopada 2012, w tym samym czasie telewizja publiczna uzyskała zezwolenie na nadawanie kanału o nazwie TVP Dokument. Na razie nie ma jednak oficjalnych informacji o tym kiedy możemy spodziewać się kanału dokumentalnego TVP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *