TVP ABC – Telewizja Polska przygotowuje kanał dla dzieci!

Telewizja Polska ogłosiła, że w najbliższym czasie zamierza uruchomić kanał TVP ABC skierowany do najmłodszych widzów. O zamiarach powstania kanału roboczo nazywanego TVP Dla Dzieci mówiło się już od dawna. Teraz TVP podjęła decyzję o złożenie wniosku o udzielenie koncesji. Ponadto telewizja publiczna będzie starała się o umieszczenie TVP ABC na pierwszym multipleksie.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w ogłoszonym konkursie na cztery zwalniane miejsca w mux-1, jedno miejsce przeznaczone jest na kanał dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Telewizja Polska już dawno zapowiadała chęć startu w konkursie i ze swoich zapowiedzi się wywiązuje.

Nowa stacja telewizji publicznej idealnie wpisuje się w wytyczne konkursu ogłoszonego przez KRRiT. Kanał TVP ABC ma być skierowany do dzieci w wieku 4-12 lat i ma stanowić pomoc dla rodziców i opiekunów. Część czasu antenowego zostanie przeznaczona na pasma edukacyjne oraz artystyczne. Stacja zapowiada, że będzie emitować wyłącznie treści „bezpieczne dla rozwoju najmłodszych”.

Kanał ma posiadać swój kanał internetowy telewizji hybrydowej. Start TVP ABC zaplanowano na 28 kwietnia 2014 czyli dzień dodania kanałów biorących udział w konkursie na pierwszy multipleks.

O tym, że Telewizja Polska planuje utworzenie kanału dla dzieci było wiadomo już od dawna, na tym etapie ciężko określić czy nowa stacja telewizji publicznej będzie spełniała oczekiwania grupy docelowej. Miejmy nadzieję, że TVP ABC nie ograniczy się do emitowania materiałów z (słynnych) przepastnych archiwów Telewizji Polskiej, a pokusi się o realizację wysokiej jakości audycji „na czasie”.

Na krótki komentarz zasługuje również sama nazwa stacji. Wcześniej wymieniana TVP Dla Dzieci nie była zbyt trafna i myślę, że skrócenie nazwy poprzez użycie trzech pierwszych liter alfabetu wpłynie korzystnie, zwłaszcza na wizerunek stacji, która według wstępnych zapowiedzi ma być uzupełnieniem „szkolnego elementarza”.

Jedna myśl w temacie “TVP ABC – Telewizja Polska przygotowuje kanał dla dzieci!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *