Transmisja z Olimpiady w TVP Sport w internecie i na tablecie!

Czy w internecie będzie można zobaczyć olimpijskie skoki naszej drużyny, bieg Justyny Kowalczyk czy inne dyscypliny Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014? Odpowiedź Telewizji Polskiej brzmi TAK! I to Olimpiadę na żywo będziemy mogli zobaczyć nie tylko w domu ale też na urządzeniach mobilnych z Androidem.

TVP udostępniła już aktualizację aplikacji TVP Stream w której do tej pory można było oglądać (na żywo) wybrane kanały TVP (TVP Info, TVP Parlament i TVP Regionalna). Od teraz w zakładce TVP Sport HD mamy do dyspozycji kilkanaście specjalnych internetowych kanałów na których będzie można zobaczyć transmisję ze wszystkich dyscyplin olimpijskich.

Dziś przez chwilę oglądałem trening snowboardzistów na tablecie z Androidem i przyznam szczerze, że jestem zaskoczony dobrą jakością odbioru. W prawym górnym rogu przy logo TVP Sport mamy dopiskiem HD i chyba faktycznie materiały są emitowane w wysokiej rozdzielczości.

TVP STREAM

W aplikacji mobilnej oprócz możliwości śledzenia transmisji live mamy także dostęp do bazy materiałów związanych z Olimpiadą. Oczywiście dział sportowy to tylko część aplikacji TVP Stream. Jej trzonem nadal są kanały informacyjne i regionalne, gdzie także doczekaliśmy się bazy materiałów archiwalnych.

Telewizja Polska zapowiadała też, że kto nie ma dostępu do aplikacji mobilnych będzie mógł śledzić zimowe zmagania sportowców na stronie sport.tvp.pl, niestety na razie w planie transmisji nie ma wyszczególnionych dyscyplin. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

Jedna myśl w temacie “Transmisja z Olimpiady w TVP Sport w internecie i na tablecie!”

  1. To jest super pomysł – Chcemy TVP HD, Polsat, Polsat 2, TVN, TVN24, TVP abc na urządzeniach mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *