Partia Wiosna. Zapis wideo z konwencji partii Roberta Biedronia

W niedzielę, 3 lutego w Polsce utworzyła się nowa lewicowa siła polityczna stworzona przez Roberta Biedronia. To Partia Wiosna. Podczas niedzielnej konwencji poznaliśmy założenia partii Biedronia, a także nazwę nowej partii.

Robert Biedroń w ostatnich latach, przez jedną kadencję był prezydentem Słupska. Przed ostatnimi wyborami samorządowymi Biedroń zapowiedział, że rezygnuje z pracy w samorządzie i zamierza włączyć się do polskiej polityki.

W niedzielę na warszawskim Torwarze ma zostać zaprezentowany program i nazwa nowej partii politycznej, której będzie przewodniczył Robert Biedroń. Z wstępnych zapowiedzi wynika, że ma to być partia centro-lewicowa.

Transmisja z konwencji partii Roberta Biedronia

Pierwszą konwencję partii Biedronia zapewne pokażą najważniejsze telewizyjne stacje informacyjne. Przekaz z założycielskiego spotkania nowego ugrupowania politycznego będzie można zobaczyć też na wybranych kanałach internetowych.

Transmisja z konwencji Biedronia dostępna będzie m.in. na Youtube i Facebooku. Poniżej przekaz na żywo z konwencji, która odbywa się w warszawskim Torwarze.


Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowa partia Biedronia ma wystartować w zbliżających się wyborach do europarlamentu. Robert Biedroń zapowiedział, że jego ruch nie zamierza wchodzić w żadne koalicje, ani atakować politycznych oponentów.