Stopklatka TV – kanał od Kino Polska i Agory powalczy o miejsce w multipleksie

Stopklatka TV – wspólny kanał Kino Polska i Agory będzie ubiegał się o miejsce na pierwszym multipleksie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja tworzona przez spółkę Stopklatka S.A. ma zapewnić dostęp do kina polskiego i światowego, a także programy publicystyczne oraz edukacyjne związane z kinem.

W ubiegły poniedziałek spółka ogłosiła, że złożyła do KRRiT stosowny wniosek. Nowy na polskim rynku kanał miałby rozpocząć nadawanie najpóźniej 28 kwietnia 2014 czyli od czasu zwolnienia miejsc na „pierwszym multipleksie” przez kanały Telewizji Polskiej.

Logo portalu stopklatka.pl

W ofercie STOPKLATKI TV ma się znaleźć kino fabularne, dokumentalne i animowane – zarówno polskie, jak i światowe. Poza filmami stacja planuje emitować programy edukacyjne i publicystyczne poświęcone kinu, prezentować sylwetki twórców, wywiady oraz aktualności ze świata filmu.

– czytamy w komunikacie Stopklatka S.A.

Według wstępnych opisów kanał spełnia wymogi kategorii: „kanał o charakterze filmowym”, konkursu ogłoszonego przez KRRiT.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała, że do poniedziałku wpłynęło 12 wniosków o miejsca w mux-1. Niewykluczone jednak, że chętnych będzie więcej bowiem niektóre wnioski mogły zostać nadane drogą pocztową. Przewodniczący rady wkrótce poda pełną listę kanałów-kandydatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.