Słuchawki z Biedronki za 9 zł

Słuchawki z Biedronki za 9,99 zł. Czy warto kupić słuchawki XO-S6? Jaki mają wtyk? [15.09.2022]

Biedronka od 15 września 2022 r. zapowiada hit w kategorii hobby. W gazetce Biedronki pojawiły się słuchawki, które mają pasować zarówno do telefonów z Androidem, jak i iPhone. Co to za słuchawki XO-S6 i czy słuchawki z Biedronki posiadają wtyk pasujący do wszystkich telefonów?

Od czwartku Biedronka zapowiada superhit cenowy: słuchawki lub przewód za 9,99 zł. Kluczowe jest tu słowo „lub” bo cena 9,99 zł dotyczy tylko jednego z przedmiotów oferowanych w dyskontach i należy na to zwrócić uwagę.

Jeżeli ktoś dokładnie nie przeczyta oferty w gazetce Biedronki, może pomyśleć że słuchawki, które wchodzą do Biedronki w ramach gazetki są wyposażone w trzy różne wtyki. W rzeczywistości jednak tak nie jest.

Słuchawki z Biedronki – czy będą pasowały do mojego telefonu?

W gazetce Biedronki można trafić na nieco mylące zdjęcia. W ofercie słuchawki i kabel zostały umieszczone jako jedna pozycja. Spoglądając szybko na zdjęcia możemy pomyśleć, że słuchawki za 9,99 zł mają aż trzy różne wtyczki. W rzeczywistości jest nieco inaczej.

Słuchawki z Biedronki mają jedynie standardowy wtyk jack 3,5 mm tzw. wejście słuchawkowe/mikrofonowe. Będą one więc działały tylko z telefonami, które posiadają tego typu wtyk.

słuchawki z biedronki jaka wtyczka
To zdjęcie dotyczy „Przewodu XO-NB132”. Słuchawki XO-S6 nie będą miały wtyku USB ani Lightning / fot. Biedronka

W gazetce możemy przy ofercie słuchawek zobaczyć zdjęcia trzech różnych wtyków. To wtyczki USB-C, micro-USB oraz Lightning. Pierwsze dwa używane są w różnych generacjach smartfonów z Androidem (USB-C w nowszych, micro-USB w starszych), zaś ostatni to wtyk iPhone. Ale uwaga! Oferta Biedronki obejmuje słuchawki lub kabel. Trzy rodzaje wtyczek dotyczą tylko i wyłącznie drugiej pozycji czyli kabla do ładowania telefonu lub przesyłu danych. Same słuchawki nie mają żadnego z tych wtyków, a przytoczone wcześniej jack.

Słuchawki XO-S6 z Biedronki. Czy warto kupić?

Czy cena 9,99 zł za słuchawki XO-S6 jest faktycznie atrakcyjna? Czy warto kupić słuchawki z Biedronki, które są w gazetce od 14 września 2022 r. W sklepach słuchawki te można kupić za kilkanaście złotych, więc cena poniżej 10 zł wydaje się być atrakcyjna. Na serwisach aukcyjnych model ten można kupić za kilkadziesiąt groszy mniej, ale warto pamiętać że należy tu doliczyć koszt przesyłki.

Słuchawki z Biedronki za 9 zł
fot. Biedronka

Same słuchawki XO-S6 nie są sprzętem audiofilskim, więc nie spodziewałbym się po nich mega-jakości. Natomiast są to słuchawki do telefonu czyli m.in. prowadzenia rozmów. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi możemy ich używać właśnie do tego celu i z pewnością nieźle się sprawdzą. Słuchawki z Biedronki nadadzą się też do słuchania podcastów, radia czy muzyki. Warto jednak pamiętać, że jest to sprzęt w cenie 9,99 zł i musi różnić się od tych, które są kilkakrotnie droższe.

Jeżeli więc potrzebujesz słuchawek przewodowy i akurat będziesz w pobliżu Biedronki, możesz się nimi zainteresować. Słuchawki z Biedronki, choć w gazetce są oznaczone jako „superhit” nie wydają mi się aż takim wielkim hitem, by ustawiały się po nie kolejki, a chętni na ten sprzęt musieli toczyć wojny niczym o karpie przed Bożym Narodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *