Powrót do szkoły

Powrót do szkoły 2020. Trzeba przygotować wyprawkę inną niż zwykle

Koronawirus zmienił naszą rzeczywistość. Zmieniły się też szkoły. Na razie wiele wskazuje na to, że 1 września dzieci nie zasiądą w szkolnych ławach, a nadal będą pobierały naukę zdalnie. W tym roku szykując szkolną wyprawkę, trzeba będzie wziąć po uwagę nieco inne produkty niż zwykle.

Zamiast pióra, atramentu czy zestawu długopisów, a tegorocznej wyprawce lepiej uwzględnić dobry sprzęt elektroniczny, który umożliwi uczestnictwo w zdalnych lekcjach.

Już w poprzednim semestrze typowe lekcje musiały być zastąpione czy to telewizyjnymi wykładami dla różnych klas, czy zajęciami prowadzonymi w formie wideokonferencji z nauczycielami.

Młodzi Polacy dzielnie poradzili sobie z trudnościami związanymi z koniecznością nauki na odległość. Komfort takiego trybu zdobywania wiedzy warto jednak podnieść dbając o odpowiedni sprzęt do nauki i łączenia się z nauczycielem.

Podstawą tzw. telenauki jest komputer. W dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystywane są laptopy, czyli komputery przenośne. Idealnym rozwiązaniem będą oczywiście te droższe urządzenia, które zapewnią płynną pracę.

Jeżeli nasz budżet na to pozwala, lepiej kupić sprzęt, który w godzinach nauczania posłuży do nauki, a po szkole pozwoli dziecku na odrobinę rozrywki. Laptopem, który sprawdzi się nie tylko do nauki, ale i do gier – nawet tych nieco bardziej wymagających – jest z pewnością Laptop HP Pavilion Gaming 15. Za nieco ponad 3,6 tys. złotych otrzymujemy maszynę, która pozwoli na naukę (także montażu wideo czy tworzenia grafiki 3D) oraz nieograniczoną rozrywkę.

Nie każdy może jednak pozwolić sobie na tak duży wydatek. Rozsądnym środkiem jest wybór laptopa w cenie nieprzekraczającej 2 tys. złotych. Oszczędni mogą wybrać choćby Laptop Asus X543MA-DM967, który kupimy już za 1,3 tys. złotych. Komputer ma duży 15,6-calowy ekran, co pozwala na komfortowe korzystanie. Procesor Celeron i 4 GB pamięci RAM, na dzisiejsze czasy to nie jest dużo, jednak do przeglądania internetu, tworzenia tekstów czy rozwiązywania innych zadań nie powinno być z nim problemów.

Pełną gamę laptopów, które można wykorzystać do nauki można znaleźć w porównywarce Ceneo. Gama urządzeń jest bardzo szeroka i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli jednak nie chcemy kupować nowego laptopa dla dziecka, można postawić na tablet. To urządzenie prostsze, jednak idealnie nadające się do prowadzenia wideokonferencji, czy przeglądania materiałów, notatek i skryptów. Do czytania jeszcze lepiej nadają się czytniki e-booków, dzięki specjalnej technologii stosowanych w nich ekranów, nasz wzrok męczy się dużo mniej, niż w przypadku czytania tekstu na monitorze czy to komputera, czy tabletu.

Robiąc więc zakupy przed powrotem do szkoły w roku 2020/21 warto wziąć pod uwagę fakt, że może to być rok szkolny inny niż wszystkie. Zdobywanie nauki w domu może być efektywne, jednak konieczne jest zapewnienie wszelkich niezbędnych do tego narządzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *