MUX-3 we Wrocławiu już działa!

Kolejny obszar dołączył do strefy w której można odbierać trzeci multipleks darmowej telewizji naziemnej. Od dziś mux-3 można odbierać w okolicach Wrocławia. Sygnał nadawany jest z nadajnika Żórawina na kanale 33.

Zgodnie z zapowiedziami na mux-3 znajdziemy sześć kanałów Telewizji Polskiej. Małą niespodzianką jest to, że drugim kanałem regionalnym (obok TVP Wrocław) jest TVP Opole, a nie jak wcześniej zapowiadano sygnał ośrodka TVP Gorzów Wielkopolski.

Uruchomienie trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej dało mieszkańcom Wrocławia dostęp do kolejnych kanałów, które można odbierać za pomocą zwyczajnej anteny dachowej. Łącznie z czeskimi multipleksami i polskim mux-2 nadawanym z g. Ślęża na dzień dzisiejszy mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą odbierać nawet do 24 kanałów w cyfrowej jakości obrazu.

O tym jak uruchomić darmową cyfrową telewizję naziemną przeczytacie w artykule DVB-T dla początkujących.

Kolejnym etapem wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej dla Wrocławia i okolic będzie uruchomienie mux-1 z nadajnika na górze Ślęża. Włączenie tej emisji zaplanowane jest na 31 maja 2012.