Koniec Shopee. Konkurent Allegro wycofuje się z Polski [12.01.2023]

Platforma zakupowa Shopee wycofuje się z Europy, w tym polskiego rynku. Zakupy na Shopee będzie można robić jeszcze tylko do piątku 13 stycznia do północy.

Shopee to singapurskie przedsiębiorstwo, które na polskim rynku zadebiutowało we wrześniu 2021 roku. Platforma działała na zasadach podobnych, jak AliExpress, jednak zawierała też oferty od polskich sklepów, co sprawiało że spółka mocno zaczęła konkurować m.in. z polskim Allegro.

Paczki z Aliexpress można było odbierać na kilka sposobów. Platforma miała umowę z inPostem i przesyłki nawet z Chin dostarczane były do Paczkomatów. Kupujący mogli też wybrać dostawę bezpośrednio do domu, a także punktów odbiorów m.in. Orlen Paczka.

Platforma była kojarzona z kontrowersyjnymi reklamami, w których wykorzystano motyw muzyczny Baby Shark. W spotach sieci pojawiały się też gwiazdy m.in. polski Sławomir, a w globalnej reklamie Christiano Ronaldo.

Shopee wycofuje się z Polski

W czwartek, 12 czerwca Shopee ogłosiło, że wycofuje się z Polski. Koniec Shopee w Polsce ma oznaczać, że firma z Singapuru zamierza skupić się na rozwoju swoich usług w Azji i Ameryce Łacińskiej.

Shopee zapewnia, że zamówienia złożone do 13 stycznia do północy będą realizowane w kolejnych dniach. Po tej dacie nie będzie można już kupować na Shopee.

Niestety wraz z ogłoszeniem końca działalności Shopee w Polsce, z serwisu zaczęły znikać niektóre promocje oraz opcje darmowej dostawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *