Gdzie oglądać telewizję online?

Przegapiłeś ulubiony program telewizyjny? A może… w ogóle nie posiadasz telewizora? Nie martw się – w internecie wszystko nadrobisz. Sprawdź, gdzie oglądać telewizję online oraz jak wrócić do starych odcinków ulubionych seriali, programów.

Jak oglądać telewizję przez internet?

Jeśli chcesz oglądać telewizję przez internet, masz tak naprawdę dwie możliwości:

  • kanały live;
  • pojedyncze odcinki seriali, programów, filmów.

Kanały live to „tradycyjna” telewizja, tylko oglądana w nieco bardziej nowoczesny sposób, czyli przez internet. Wystarczy wykupić dostęp do ulubionego programu, by móc na bieżąco śledzić programy, tak samo, jak w przypadku klasycznej TV. Różnica jest taka, że oglądasz online, a więc zawsze wtedy, gdy masz przy sobie laptop czy smartfon. To rozwiązanie dla tych, którzy nie mają sprzętu TV w domu lub często podróżują za granicę.

Druga możliwość to oglądanie pojedynczych odcinków seriali, programów i filmów w dowolnym czasie – często określa się to jako telewizję na życzenie. Minus jest jeden – zwykle mowa jest tu o dostępie do odcinków, które miały już swoją premierę w telewizji.

Gdzie oglądać telewizję online, ulubione programy TV?

Większość stacji telewizyjnych przeniosła się do internetu. Na stronach internetowych TVP, Polsatu czy TVP znajdziesz telewizję live, na żywo. Tutaj jako ciekawostkę dodamy, że uzyskujesz też dostęp do dodatkowych materiałów, które nie były emitowane w TV i oglądasz je wtedy, kiedy chcesz.

Telewizja online jest także na platformach VOD, które umożliwiają oglądanie filmów, seriali na życzenie. Oprócz pojedynczych odcinków są tam oferowane kanały live. Plusem platform VOD jest to, że w jednym miejscu zyskujesz dostęp do wielu kanałów telewizyjnych, nie musisz sprawdzać oddzielnie ich stron internetowych.

Platformy VOD, seriale i filmy online

Skoro już wiesz, jak i gdzie oglądać telewizję online, przyszedł czas na konkrety. Zobacz, jaka jest oferta popularnych platform VOD.

1. Player.pl

Jeśli chcesz mieć dostęp do wielu kanałów jednocześnie, Player.pl to dobry wybór. Znajdziesz tam nie tylko stacje wchodzące w skład Grupy TVN, ale także kanały live HBO i Canal+. W ramach telewizji online oferowane są m.in.: TVN, TVN Turbo, TVN Style, Discovery, TLC, Ale kino+, Domo+, Canal+, nSport+, HBO, BBC Brit, Nickelodeon, Disney Chanelly, National Geographic oraz FOX. Oprócz tego są seriale i filmy w ramach VOD, czyli wideo na życzenie.

2. Ipla

Ipla to telewizja internetowa należąca do Cyfrowego Polsatu. Działa podobnie jak player.pl, główna różnica polega na tym, że platforma ta umożliwia przede wszystkim oglądania produkcji Polsatu, zarówno w trybie live, jak i na życzenie. Nie lada gratką jest też dostęp do dodatkowych kanałów TV jak HBO, Cinemax oraz AXN.

3. VOD.pl

VOD.pl to portal Onetu, a więc skupia się na programach tej stacji. I nie wyróżniałaby się niczym na tle innych, gdyby nie to, że dodatkowo posiada ofertę innych serwisów VOD: Player.pl, Ipla oraz Disney. Wszystko jest w jednym miejscu, co jeszcze bardziej ułatwia oglądanie telewizji online. Część materiałów jest bezpłatnych, a część można oglądać wyłącznie po opłaceniu abonamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *