Gdzie kręcony jest Lombard. Życie pod zastaw?

Gdzie kręcony jest „Lombard. Życie pod zastaw?”

„Lombard. Życie pod zastaw” to jeden z popularnych polskich seriali, który możemy zobaczyć na antenie telewizji Puls. Serial, który zdobywa serca kolejnych widzów kręcony jest we Wrocławiu. Udało nam się znaleźć konkretny budynek, gdzie kręcony jest Lombard.

Serial „Lombard. Życie pod zastaw” to prawdziwy hit telewizji Puls i Puls 2 (oba kanały dostępne są w ramach bezpłatnej telewizji naziemnej na MUX-2). Produkcja doczekała się trzech Telekamer w kategorii „serial fabularno-dokumentalny” (w latach 2018, 2019, 2020).

Serial opowiada historię właścicieli, pracowników i klientów wrocławskiego lombardu. Nie jest to tylko zarejestrowany przebieg transakcji lombardowych, ale opowieść o ludzkich problemach, kłopotach, ale też i radościach.

Lombard. Życie pod zastaw - serial w TV Puls
fot. mat. prasowe

Serial „Lombard…” zdobył swoją popularność nie tylko dzięki fabule i pomysłowi, ale też budzących dużą sympatię aktorach. Sporą ciekawość telewidzów wzbudza też charakterystyczny budynek gdzie kręcony jest lombard.

Aktorzy z serialu „Lombard. Życie pod zastaw”

W serialu „Lombard. Życie pod zastaw” zobaczymy m.in. Zbigniewa Buczkowskiego, który wciela się w rolę właściciela tytułowego Lombardu Kazimierza Barskiego. Jego serialową żonę Beatę gra Małgorzata Szeptycka, zaś syna „Adka” Mateusz Murański.

W serialowym lombardzie pracują: Mariusz Ryniewicz vel Wiktor Rajczak, w którego wciela się Michał Chorosiński, Andżelika Zawadzka grana przez Dominikę Skoczylas, Karol „Lolek” Stawicki (Jerzy Górski), Bernadeta „Benia” Michalska-Dolny (Rita Weinar) oraz Roman Michalski, w którego rolę wcielił się Marcin Borchardt.

W serialu zobaczymy też lubianego przez widzów Henryka Gołębiewskiego, który odgrywa rolę „pana Ziutka”.

Gdzie kręcony jest Lombard? Znaleźliśmy budynek z serialu!

Budynek, w którym kręcony jest serial „Lombard. Życie pod zastaw” to dość charakterystyczna ceglana budowla. W serialu mowa jest, że tytułowy Lombard mieści się we Wrocławiu przy ul. Cichej. W rzeczywistości wrocławska ulica Cicha to maleńka, willowa uliczka, na której próżno szukać budynku z serialu.

Gdzie kręcony jest Lombard? Serial powstaje we Wrocławiu
źródło: Youtube.com/TV Puls

Tytułowy Lombard faktycznie znajduje się we Wrocławiu, jednak w całkiem innej części miasta niż ulica Cicha. Budynek, w którym kręcony jest Lombard to stara Fabryka Cukru na wrocławskim osiedlu Muchobór Wielki.

Budynek, w którym kręcony jest „Lombard. Życie pod zastaw” znajduje się przy ulicy Nowohuckiej, nieopodal ulicy Kunickiego. Znajduje się w nim biurowiec „Nowa Cukrownia”, który jest inwestycją grupy ATM.

Obiekt można znaleźć na Street View i wygląda on tak:

Serial „Lombard. Życie pod zastaw” to produkcja paradokumentalno-fabularna o tematyce sensacyjno kryminalnej. Producentem serialu jest Studio A. Serial emitowany jest na antenach TV Puls od września 2017 roku. Ostatnia – szósta – seria, miała finał miał miejsce 22 kwietnia 2020 roku. Poprzednie serie przyciągały przed ekrany setki tysięcy widzów (średnia oglądalność w pierwszej połowie 2019 roku to ponad 958 tys.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *