Dom pod Dwoma Orłami. Gdzie był kręcony serial?

Gdzie kręcony był „Dom pod Dwoma Orłami”, nowy historyczny serial TVP?

Dom pod Dwoma Orłami” to nowa propozycja serialowa Telewizji Polskiej. Nowy historyczny serial TVP, którego premiera przewidywana jest na 2021 rok, kręcony był we Wrocławiu. Znaleźliśmy wrocławską willę, w której kręcony był Dom pod Dwoma Orłami.

Zdjęcia do serialu „Dom pod Dwoma Orłami” w reżyserii Waldemara Krzysta rozpoczęły się w październiku 2019. Do tej pory jednak nie został on wyemitowany w Telewizji Polskiej. Ostatnie informacje mówią, że premiera serialu będzie miała miejsce najprawdopodobniej w 2021 rok. Na razie nie ma jednak konkretnej daty premiery.

Wiemy za to, gdzie kręcone były ujęcia do nowego serialu TVP. Miastem, w którym realizowano zdjęcia do „Domu pod Dwoma Orłami” był Wrocław.

Gdzie kręcony był „Dom pod Dwoma Orłami”?

Poniemiecka willa, w której toczą się losy bohaterów „Domu pod Dwoma Orłami” mieści się faktycznie we Wrocławiu, na tzw. wrocławskiej „Wielkiej Wyspie” czyli osiedlu Biskupin. W pobliżu znajdują się takie znane atrakcje, jak Hala Stulecia (Hala Ludowa we Wrocławiu), Iglica czy Ogród Zoologiczny we Wrocławiu.

Willa z Domu pod Dwoma Orłami w rzeczywistości znajduje się przy ulicy Parkowej, w bezpośrednim sąsiedztwie pięciogwiazdkowego hotelu Grape. Sama willa w momencie kręcenia filmu nie była zamieszkała, a jej wnętrze przerobiono na plan filmowy.

Dom pod Dwoma Orłami. O czym jest ten serial?

Serial ma opowiadać o losach Polaków, Niemców i Ukraińców, którzy spotykają się w poniemieckiej willi we Wrocławiu. Głównymi bohaterkami mają być trzy kobiety z trzech różnych pokoleń.

Dom pod Dwoma Orłami. Gdzie kręcony był serial TVP?

Sam producent pisze o serialu:

Opowieść rozpoczyna się latem 1997 roku, tuż przed nadejściem słynnej dwunastometrowej fali powodziowej zalewającej Wrocław. Mieszkańcy „Domu pod Dwoma Orłami” to babcia Zofia Szablewska, pełna energii, ciepła i humoru kobieta, jej córka Helena, chłodna perfekcjonistka oraz powracająca z narzeczonym ze stypendium w USA Marianna, ukochana wnuczka Zofii. Dramat rodziny rozpoczyna się, kiedy fala powodziowa zalewa dom, zaś babcia Zofia w tym samym momencie trafia do szpitalu z powodu udaru. Niefortunny zbieg okoliczności doprowadza do odkrycia przez Mariannę poniemieckich śladów w zniszczonym przez żywioł domu, dzięki którym odnajduje pamiętnik pierwszej właścicielki „Domu pod Dwoma Orłami”, Lisy Weber. Zapisana na kartkach historia, ukazująca przedwojenny niemiecki świat, na zawsze zmieni życie mieszkańców szarej willi we Wrocławiu. Czy pamiętnik odnaleziony przez Mariannę ujawni tajemnicę powojennej rezydencji skrywaną od lat? Czy Marianna pozna zagmatwane losy rodziny Weberów, zamieszkujących w willi, w niemieckim Breslau? Jak to wpłynie na życie obecnych mieszkańców „Domu pod Dwoma Orłami”?

W sieci nie brakuje reportaży z rozpoczęcia zdjęć do serialu oraz rozmów z jego twórcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *