Co się najlepiej ogląda w TVP?

Wiemy już, co się najlepiej ogląda w TVP! Telewizja Polska opublikowała raport, w którym chwali się produkcjami, które w ubiegłym miesiącu cieszyły się największą popularnością widzów. W szczytowym momencie TVP2 przyciągnęła przed telewizory ponad 5 mln Polaków.

Telewizja Polska w komunikacie wydanym na początku czerwca poinformowała o swoim 27,8% wzroście udziałów w rynku telewizji. Telewizja Polska chwali się też, że TVP1 (kanały TVP dostępne są bezpłatnie w ramach multipleksu MUX-3) jako jedyna z „wielkiej czwórki” zanotowała wzrost oglądalności w grupie 4+.

Co się najlepiej ogląda w TVP? Seriale!

Zdecydowanym liderem oglądalności w TVP były w maju seriale. Niekwestionowanym zwycięzcą miesięcznego raportu oglądalności był odcinek serialu „M jak miłość” wyemitowany 12 maja na antenie TVP2. Tego dnia „M jak miłość” według danych udostępnionych przez nadawcę, oglądało ponad 5 mln osób.

„Ojciec Mateusz” / fot. Centrum Informacyjne TVP

Na dwóch pozostałych stopniach podium oglądalności TVP również znalazły się propozycje serialowe publicznej telewizji. Odcinek serialu „Ojciec Mateusz” nadawany 7 maja na antenie TVP1 oglądało 3,3 mln telewidzów, zaś polski serial obyczajowy „Stulecie Winnych” 3 maja obejrzało 3,1 mln osób (średnia oglądalność drugiej serii serialu to 2,9 mln).

Duża oglądalność programów o Janie Pawle II

Niemałą popularnością cieszyło się też orędzie kard. Stanisława Dziwisza wygłoszone z okazji 100-rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. Nadane 17 maja okolicznościowe wystąpienie hierarchy obejrzało aż 2,8 mln widzów.

Niedużo mniejszą popularnością cieszyła się transmisja wystąpienia papieża Franciszka poświęcona rocznicy urodzin Papieża Polaka. „Słowo Papieża Franciszka do Polaków w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II” w TVP oglądało 2,7 mln osób.

2,3 mln osób oglądało okolicznościowy koncert „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II”. Premiera spektaklu o Karolu Wojtyle „Powołanie” przyciągnęła przed ekrany 841 tys. telewidzów.

TVP chwali się też niezłą oglądalnością transmisji „Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego”, która 18 maja była dostępna na regionalnej TVP3. W zależności od metody liczenia oglądalności audycję oglądało od 0,5 do nawet 1 mln osób.

Debata Prezydencka i film Latkowskiego o pedofilii

Mocną pozycją jeżeli chodzi o oglądalność TVP była w ubiegłym miesiącu Debata Prezydencka 2020. Do zorganizowania takowej przez każdymi wyborami TVP jest zobligowana przez prawo. Mimo, że wybory zaplanowane na 10 maja się nie odbyły, kandydaci biorący w nich udział w debacie udział wzięli. Według oficjalnych danych opublikowanych przez TVP debatę kandydatów na prezydenta w TVP1 oglądało 2,7 mln osób. Wcześniej TVP informowało, że na wszystkich antenach TVP Debatę Prezydencką mogło oglądać nawet ponad 5 mln widzów (według modelu MOR – innego niż przyjęty w tych pomiarach).

Debata TVP 2020. Ile osób oglądało debatę w TVP?
Debata Prezydencka 2020 / fot. Centrum Informacyjne TVP

Na liście najlepiej oglądanych programów znalazł się film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”. Film zapowiadany, jako reportaż o pedofilii w środowisku celebrytów, emitowany 20 maja na TVP1 oglądało 2,7 mln osób. Władze Telewizji Polskiej dodają, że kolejny 1 mln osób obejrzał produkcję na platformie TVP VOD w zaledwie 10 dni.

Ile osób ogląda Wiadomości i Prognozę Pogody w TVP?

Główne wydanie Wiadomości TVP oraz towarzysząca im prognoza pogody to wciąż mocny element ramówki Telewizji Polskiej.

W maju rekord oglądalności Wiadomości TVP zarejestrowały 10 maja. Tego dnia główne wydanie Wiadomości w TVP1 oglądało 2,7 mln osób.

Prognoza Pogody w TVP1 rekordową oglądalność zarejestrowała w długi weekend. 3 maja audycję pogodową śledziło 2,3 mln osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.