Boks w TVP. Transmisja gali bokserskiej na żywo w telewizji naziemnej

Boks w TVP Sport. Gale bokserskie z Lublina i Miami na żywo w telewizji naziemnej! [27.02.2021]

Już w najbliższą sobotę widzów TVP Sport czeka nie lada bokserska atrakcja. Stacja nadająca w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, na żywo pokaże dwie gale bokserskie. Pierwsza to transmisja z Suzuki Boxing Night. Później będzie można obejrzeć galę bokserską z Miami w USA.

Gala bokserska w Lublinie odbędzie się w sobotę, 27 lutego 2021 r. Będzie to już piąta edycja Suzuki Boxing Night. Podczas bokserskiego widowiska zobaczymy wielu utytułowanych zawodników, w tym mistrzów Polski.

TVP Sport tego samego wieczora pokaże też inną imprezę bokserską. Po północy fani boksu będą mogli obejrzeć galę z Miami.

Gala Suzuki Boxing Night z Lublina. Kto walczy?

Bohaterami gali w Lublinie będą jedynie polscy pięściarze.

  • Czołowym pojedynkiem ma być walka, w której udział wezmą dwaj Mistrzowie Polski: Damian Durkacz w kategorii do 63 kg i Dominik Kida w kategorii do 69 kg.
  • Tego wieczora na ring wyjdzie też złoty medalista Mistrzostw Polski w wadze do 81 kg Daniel Adamiec, który powalczy z Piotrem Szczukowskim.
  • W innej walce Sebastian Wiktorzak zmierzy się z Mateuszem Goińskim.
  • Walki mistrzów lub wicemistrzów Polski odbędą się także w najwyższych kategoriach wagowych i wezmą w nich udział m.in.: Tomasz Niedźwiecki w kategorii 91 kg i Oskar Safaryan w kategorii +91 kg.
Boks w TVP. Transmisja gali bokserskiej na żywo w telewizji naziemnej
fot. pixabay.com

Suzuki Boxing Night w TVP Sport skomentuje Piotr Jagiełło, a reporterem będzie Maciej Barszczak. Gospodynią studia ma być Anna Kozińska, której gościem specjalnym będzie Albert Sosnowski, były mistrz świata organizacji WBF i mistrz Europy EBU wagi ciężkiej.

Boks w TVP. Gdzie na żywo oglądać galę z Lublina?

Początek transmisji z gali w Lublinie zaplanowany jest na godz. 19:15. O tej samej porze ma rozpocząć się transmisja w TVP Sport. Kanał za darmo dostępny jest w ramach multipleksu MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej. Do jego odbioru wystarczy antena dachowa oraz telewizor zgodny ze standardem DVB-T. W zasięgu multipleksu jest 98,8% populacji Polski.

Gala bokserska z Miami – transmisja za darmo w TVP Sport

Po zakończeniu gali w Lublinie, o godz. 0:55 TVP Sport pokaże również zawody bokserskie z Miami w Stanach Zjednoczonych. W planie tego wydarzenia są następujące walki:

  • W wadze ciężkiej chiński pięściarz Zhilei Zhang (22-0, 17 KO) zmierzy się z Jerrym Forrestem z USA (26-4, 20 KO)
  • W wadze muszej spotkają się meksykanin Julio Cesar Martinez (17-1, 13 KO) z McWilliemsem Arroyo Acevedo (20 – 4, 15 KO) z Portoryko. Stawką pojedynku będzie pas organizacji WBC
  • W walce wieczoru widzowie zobaczą starcie mistrza federacji WBA i WBC w wadze super średniej Saula „Canelo” Alvareza (54 – 1 – 2, 36 KO) z Avnim Yildirimem (21 -2, 12 KO).
Boks w TVP. Gala bokserska z Miami na żywo w TVP Sport

TVP informuje, że pojedynki skomentują: Janusz Pindera i Grzegorz Proksa, były mistrz Europy w wadze średniej. Gospodarzami studia będą Mateusz Borek i Kacper Bartosiak, a gośćmi wieczoru pięściarze: Maciej Sulęcki i Maciej Miszkiń.

Galę bokserską z Miami również będzie można oglądać za darmo na kanale TVP Sport w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.