Telewizja Polska planuje kanał TVP Dokument

9 czerwca kolejna zmiana w telewizji naziemnej. Znika TVP HD, wraca TVP Sport HD

Od wtorku, 9 czerwca szykuje się kolejna zmiana dla osób odbierających naziemną telewizję cyfrową. W związku z zakończeniem projektu „Szkoła z TVP” naziemną telewizję czeka reorganizacja. Znika kanał TVP HD, zmiany dotycząc też TVP Sport i TVP Rozrywka.

TVP HD znika z telewizji naziemnej

Kanał TVP HD, który do tej pory dostępny był w płatnych ofertach telewizji cyfrowych i kablówek, ostatnio trafił do telewizji naziemnej. Niestety nie będziemy mogli go już dłużej oglądać. TVP HD został umieszczony na naziemnym multipleksie dlatego, że były na nim emitowane treści dla uczniów, którzy w czasie epidemii koronawiursa uczyli się w domu.

Od wtorku, 9 czerwca kanał TVP HD zniknie z naziemnej telewizji cyfrowej. Osoby, które będą chciały go odbierać znów będą musiały skorzystać z płatnych opcji telewizji.

Zmiany dla TVP Sport i TVP Rozrywka

Likwidacja „Szkoły z TVP” wiąże się też ze zmianami w telewizji naziemnej dla zasad nadawania kanałów TVP Sport i TVP Rozrywka.

TVP Sport HD w telewizji naziemnej

Fani sportu mogą się cieszyć, bo za darmo z nadajników naziemnych będzie nadawany znowu kanał TVP Sport HD gwarantujący odbiór w lepszej jakości. Kanał ten zajmie miejsce TVP Sport w jakości SD na trzecim multipleksie MUX-3.

Z kolei kanał TVP Rozrywka, który na czas epidemii został przesunięty na trzeci multipleks, wróci na multipleks ósmy (MUX-8).

Władze Telewizji Polskiej tłumaczą, że to pierwotny standard nadawania, zgodny z planami. Dzięki zmianie i wycofaniu kanału TVP HD z telewizji naziemnej, kanał TVP Sport HD będzie mógł znów zająć więcej pasma, a co za tym idzie być emitowany w lepszej jakości – ma to związek z powrotem na antenę transmisji sportowych (w ostatnim czasie kanał emitował głównie powtórki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *